Zur Navigation | Zum Inhalt
BNP Paribas zaprasza na Davis Cup PDF Drukuj Email
23.01.2013.

Grupa BNP Paribas, która od 12 lat jest sponsorem tytularnym międzynarodowych rozgrywek o Puchar Davisa, zaprasza na pierwsze w tym roku tenisowe emocje: w dniach 1-3 lutego w Hali Stulecia we Wrocławiu zmierzą się zawodnicy Polski i Słowenii.

Rozgrywki będą trwały trzy dni: w piątek odbędą dwa pierwsze mecze singlowe, w sobotę mecz deblowy, a w niedzielę trzeci i czwarty mecz singlowy. We Wrocławiu Polskę będą najprawdopodobniej reprezentowali: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg. Będą to pierwsze rozgrywki po awansie polskiej drużyny do I grupy euro-afrykańskiej.

BNP Paribas - We are tennis

Grupa BNP Paribas, związana z tenisem od 40 lat, jest największym sponsorem tego sportu na świecie. Związek BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki BNP Paribas na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki grupy. Dzięki tej pasji także polscy fani tenisa mogą oglądać na żywo gwiazdy światowego tenisa i najlepszych polskich tenisistów.

Związek grupy z tenisem zaczął się przypadkiem. W roku 1973 Francuska Federacja Tenisowa zamierzała zbudować loże dla honorowych gości turnieju wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zwróciła się do BNP o wsparcie finansowe tego projektu, w zamian oferując zamieszczenie logo BNP na banerach wokół kortów. Dziś możemy je oglądać na kortach zarówno wielkiego, jak i małego formatu.

Ta długotrwała więź BNP Paribas z tenisem miała duże znaczenie dla budowania wizerunku grupy. Bank posługuje się hasłem „We are tennis” – Tenis to my. Wynika to z faktu, iż grupa angażuje się w rozwój tenisa jako dyscypliny sportowej i to na wszystkich poziomach: rozgrywek profesjonalnych, takich jak Roland Garros, BNP Paribas Masters, Fed Cup by BNP Paribas i Davis Cup by BNP Paribas, rozgrywek amatorskich i juniorów (Junior Davis Cup and Junior Fed Cup by BNP Paribas) oraz tenisistów niepełnosprawnych (NECWorld Tour, Invacare World Team Cup). Efektem działań promocyjnych jest również informacyjno-społecznościowy portal www.wearetennis.com.

Sponsoring tenisa w Polsce

BNP Paribas jest coraz silniej obecny w Polsce i polskim tenisie. W ubiegłym roku BNP Paribas Bank Polska był sponsorem strategicznym turnieju ITF Men’s Circuit w Bydgoszczy. Bank angażuje się także w turnieje tenisowe integrujące polskie środowisko biznesowe: Business Cups. We wrześniu 2012 odbył się również turniej kadetów BNP Paribas Tomaszewski Cup. W tym roku bank został sponsorem tytularnym turnieju WTA Tour: BNP Paribas Katowice Open. BNP Paribas będzie wspierał rozwój tego nowego turnieju przez najbliższe cztery lata.

Davis Cup

Od 2001 roku BNP Paribas jest sponsorem tytularnym Pucharu Davisa – największych na świecie międzynarodowych zawodów tenisowych drużyn męskich, wymyślonych przez Dwighta Filleya Davisa w 1900 roku. W Davis Cup by BNP Paribas uczestniczą państwa z całego świata, dlatego rozgrywki zostały podzielone na trzy strefy terytorialne: Europa i Afryka, Ameryka oraz Azja i Oceania. Każda strefa składa się z czterech grup o różnym poziomie gry.

Początkowo o Puchar Davisa rywalizowały wyłącznie reprezentacje Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Z czasem impreza ta stała się jednym z największych międzynarodowych wydarzeń sportowych. Obecnie w rozgrywkach uczestniczą aż 142 kraje. Organizatorem zawodów jest Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF).

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...BNP Paribas zaprasza na Davis Cup ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora