Zur Navigation | Zum Inhalt
Aukcja prac Jerzego Nowosielskiego PDF Drukuj Email
28.02.2013.

Dom aukcyjny DESA Unicum organizuje aukcję prac jednego z klasyków polskiej sztuki XX wieku – Jerzego Nowosielskiego. Będzie to bezprecedensowe wydarzenie na rynku sztuki: licytacja dedykowana jednemu twórcy o tak wysokiej randze artystycznej i ugruntowanej pozycji na rynku sztuki. 7 marca pod młotek pójdą dwadzieścia dwie prace pochodzące z prywatnej krakowskiej kolekcji – połowa z nich pojawi się w obrocie aukcyjnym po raz pierwszy. Aukcję opieką merytoryczną objęła Fundacja Nowosielskich.
 
Twórczość Jerzego Nowosielskiego jest szczególnie poszukiwana przez kolekcjonerów sztuki współczesnej, a obserwowany od pewnego czasu wzrost cen dzieł artysty przyciąga także uwagę osób szukających dobrej lokaty kapitału. Na rosnące zainteresowanie obrazami Nowosielskiego ma również wpływ stosunkowo mała podaż jego prac na rynku. Nadchodząca aukcja będzie okazją do nabycia prac wybitnych, o wysokiej wartości kolekcjonerskiej – połowa obiektów będzie licytowana po raz pierwszy, dotychczas można je było obejrzeć wyłącznie na wystawach.
 
Katalog można oglądać na stronie: http://www.desa.pl/pl/Aukcje/30692_jerzy-nowosielski-aukcja-dziel-sztuki-z-prywatnej-kolekcji-7-marca-2013-godz.-19.html

Aukcja Malarstwa i Rysunków Jerzego Nowosielskiego odbędzie się 7 marca 2013 r. w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum, Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50. Obiekty można oglądać na wystawie aukcyjnej od 14 lutego.

źródło: FineArt Communications

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Aukcja prac Jerzego Nowosielskiego ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora