Zur Navigation | Zum Inhalt
Najbogatsi Polacy wg Forbes PDF Drukuj Email
09.03.2013.

W najnowszym wydaniu gazety Forbes możemy zapoznać się z kolejną edycją corocznego raportu.

Ranking Najbogatszych Polaków 2013 jest przełomowy. Po raz pierwszy wartość majątku najbogatszego człowieka w Polsce przekroczyła 11 mld złotych.

W najnowszym raporcie pierwsza dziesiątka wygląda następująco:

1. Jan Kulczyk  
2. Zygmunt Solorz-Żak z rodziną
3. Michał Sołowow  
4. Leszek Czarnecki
5. German Efromovich-
6. Jerzy Starak, Anna Woźniak-Starak  
7. Dariusz Miłek  
7. Roman Karkosik  
9. Bogusław Cupiał
10.Tomasz Domogała z rodziną

Klejnotem w portfelu Jana Kulczyka, lidera Listy Najbogatszych Polaków, pozostają warte ponad 7 mld złotych akcje SABMillera, globalnego producenta piwa z RPA, który jest właścicielem między innymi Kompanii Piwowarskiej oraz takich marek jak Grolsch, Pilsner Urquell, Tyskie czy Lech.

Majątek drugiego w zestawieniu Zygmunta Solorza-Żaka również przekroczył magiczną granicę 10 mld zł. Jego wysokość wzrosła między innymi za sprawą Polkomtela. Wyzwaniem, przed jakim od ponad roku stoi biznesmen jest pokazanie, że współpraca operatora sieci Plus, Cyfrowego Polsatu oraz Telewizji Polsat przyniesie stabilne zyski.

Tegoroczni debiutanci na liście Forbesa są kolejnym dowodem na sukcesy polskiej myśli technologicznej. Na liście po raz pierwszy znalazł się Jan Smela, właściciel firmy Ericpol z Krakowa, specjalizującej się w teleinformatyce. Są również współwłaściciele bydgoskiej Pesy, producenta taboru szynowego odnoszącego sukcesy w kraju i za granicą. Do zestawienia powrócił Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management, funduszu inwestującego w firmy z obszaru nowoczesnych technologii.

Ogółem majątek 100 najbogatszych Polaków wzrósł przez rok o ponad 15 procent. Na listę trafiają bowiem liderzy, którzy najlepiej radzą sobie z wyzwaniami.

źródło: forbes.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Najbogatsi Polacy wg Forbes ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora