Zur Navigation | Zum Inhalt
"Smartfonowa Rewolucja" w Raiffeisen Polbank PDF Drukuj Email
23.03.2013.

Do 29 marca br. trwa subskrypcja na dwuletnie ubezpieczenie strukturyzowane "Smartfonowa Rewolucja". Produkt oparty jest na notowaniach 9 spółek związanych z produkcją smartfonów: HTC, Sony, Nokia, Apple, Samsung, Cisco, Ericsson, BlackBerry i Google.

Wśród firm znajdują się najwięksi na świecie producenci smartfonów, oprogramowania do nich i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, z których szeroko korzystają operatorzy telekomunikacyjni. "Smartfonowa Rewolucja" oferuje klientom możliwość osiągnięcia w przeciągu dwóch lat zwrotu z kapitału na poziomie do 22%, a jednocześnie zapewnia ochronę zaangażowanego weń kapitału na poziomie 95% na zakończenie okresu ubezpieczenia. Do wyliczenia finalnej premii dla klientów brana będzie pod uwagę wartość wyceny koszyka ww. spółek wyłącznie w dwóch dniach obserwacji - w pierwszym dniu okresu ubezpieczenia, tj.10 kwietnia 2013 roku i w dniu jego zakończenia, tj. 7 kwietnia 2015 roku. Wahania notowań w trakcie trwania produktu nie mają znaczenia dla wysokości finalnie wypłacanej klientom premii.

Na korzyść inwestycji w instrument oparty na wycenie spółek związanych z rynkiem smartfonów przemawia to, że w III kw. 2012 roku liczba ich użytkowników na świecie przekroczyła miliard, a szacunkowa liczba użytkowników telefonów mobilnych (także nie-smartfonów) to w 2012 roku już 6 mld i prognozuje się dalszy wzrost do 7 mld w roku 2017 (Źródło: Infonetics i cnet.com). Tworzy to ogromny rynek zbytu dla klientów, którzy coraz częściej oczekują od swojego telefonu czegoś więcej, niż tylko funkcji rozmów telefonicznych czy SMS, ale także dostępu do Internetu, portali społecznościowych, swoich zasobów muzyki, ulubionych gier, możliwości pisania maili oraz robienia zdjęć i dzielenia się nimi ze znajomymi.
 
- Zaproponowaliśmy klientom produkt finansowy, powiązany z wynikami spółek dynamicznie rozwijającego się rynku. Tym samy stworzyliśmy im szansę na osiągnięcie ponadprzeciętnego zwrotu z kapitału i to przy relatywnie niskim ryzyku - mówi Magdalena Markiewicz, Dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych, Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych Raiffeisen Polbank - Nowy produkt jest też kolejnym i z pewnością nie ostatnim ubezpieczeniem strukturyzowanym w Raiffeisen Polbank. Chcemy konsekwentnie wzbogacać ofertę banku o interesujące produkty ubezpieczeniowe, inwestycyjne i oszczędnościowe, które będą stanowić istotną przewagę konkurencyjną podwzględem różnorodności rynków i instrumentów. Tym samym zaoferujemy naszym klientom produkty dotychczas dostępne dla profesjonalnych inwestorów.

Minimalna kwota, którą można zainwestować w "Smartfonową Rewolucję", to 5.000 zł. Klienci nie ponoszą opłat wstępnych za przystąpienie do ubezpieczenia. Forma prawna produktu to grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie. Dzięki zaproponowanej konstrukcji wypłacane klientom świadczenie ubezpieczeniowe zwolnione jest z podatku od zysków kapitałowych. Produkt został przygotowany we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym na Życie "WARTA" S.A.

Ubezpieczenia o charakterze inwestycyjnym są obarczone ryzykiem utraty części składki w związku z ew. spadkiem jej bieżącej wartości oraz poniesieniem opłaty za wykup. Historyczne wyniki nie stanowią gwarancji osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości.

Źródło: Raiffeisen Bank

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu..."Smartfonowa Rewolucja" w Raiffeise... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora