Zur Navigation | Zum Inhalt
Ranking kart expandera PDF Drukuj Email
26.05.2013.

Portal Expander.pl opublikował ranking prestiżowych kart płatniczych. Z artykułu wynika, że za prawdziwie prestiżową kartę płatniczą trzeba zapłacić mniej więcej 10-razy tyle, co za zwykłą. Expander sprawdził ile krezusów kosztują ich karty i porównał, co dzięki nim zyskują. Najlepsze okazały się karty BNP Paribas, Diners Club oraz PKO Banku Polskiego.

Najbardziej prestiżowe karty płatnicze dostępne dla klientów w Polsce to Visa Infinite, MasterCard World Signia oraz Diners Club Premium. Aby otrzymać jedną z nich trzeba dysponować wolnymi aktywami w kwocie ponad 500 tys. zł, albo stałymi miesięcznymi dochodami wynoszącymi co najmniej 15 tys. zł. W wielu instytucjach finansowych te warunki są jeszcze bardziej wygórowane. W szranki stanęło 13 kart wydanych przez 9 banków oraz jedna wydana przez organizację płatniczą – Diners Club. Karta Diners jest kartą obciążeniową, wszystkie pozostałe plastiki, w naszym zestawieniu, to karty kredytowe.

Najlepsze okazały się karty BNP Paribas World Signia oraz Diners Club. Pierwsza z nich jest najtańsza w zestawieniu – kosztuje rocznie 500 zł. Przy cenie niższej od konkurencji, oferuje rozbudowany zestaw usług dodatkowych, w którego skład wchodzi m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą do kwoty 7,5 mln euro, usługi concierge oraz dostęp do saloników na lotniskach. Wadą karty jest wyłącznie odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku chorób przewlekłych np. nadciśnienia tętniczego lub innych chorób sercowo-naczyniowych.

Źródło i więcej informacji na stronie: expander.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Ranking kart expandera ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora