Zur Navigation | Zum Inhalt
Dynamiczny rozwój Sunreef Yachts PDF Drukuj Email
27.06.2013.

Założona w 2002 roku przez Francisa Lapp’a stocznia jachtowa Sunreef Yachts od lat konsekwentnie rośnie w siłę i zdąrzyła już zdobyć silną pozycję światowego lidera w zakresie projektowania i konsytukcji luksusowych katamaranów typu custom made od 60 do 200 stóp.

W 2013 Sunreef Yachts zaprezentuje aż 6 jednostek podczas prestożowych targów jachtowych w Cannes, co będzie najwiekszym dotychczas zgromadzeniem jachtów Sunreef w jednym miejscu. Aż dwa modele będą tam miały swoją światową premierę: nowy model super jachtu, Sunreef 80 Sailing LEVANTE oraz najnowszy koncept katamaranu żaglowego typu pret-a-porter, Sunreef 60 LOFT.

Sprzedany klientowi z Europy Zachodniej, nowy Sunreef 80 został zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych używanych w przemyśle aeronautycznym, a cały sprzęt na został wybrany tak, aby waga jachtu nie przekroczyła 45T (60T z załadunkiem). Powierzchnia ożaglowania na kursach nawietrznych równa się 340m², a wydłużona i sportowa sylwetka jachtu została uważnie przestudiowana aby zredukować do minimum opór powietrza i wody.

Drugą premierą tych targów będzie Sunreef 60 LOFT, będący w pełni zagospodarowanym i wyposażonym według specyfikacji przygotowanej przez stocznię luksusowym jachtem z komfortowym zakwaterowaniem dla 6 osób. Kuchnia, w pełni wyposażona sprzętem Siemens i Gorenje, znajduje się w prawym kadłubie i jest bezpośrednio połączona z salonem poprzez szklaną ścianę, dzięki czemu wzrasta wrażenie przestrzenności. W zaledwie dwa miesiące po przedstawieniu tego konceptu na rynku, zostały już zamówione dwie jednostki, do USA i Rosji.

Ponadto, po raz pierwszy stocznia będzie mogła poszczycić się swoim pierwszym jachtem motorowym, 60 Sunreef Power LILU YACHT, wyposażonym w nowoczesny system sterowania silnikami IPS (Volvo), dzięki któremu można poprowadzić jacht w każdym możliwym kierunku: na boki, po przekątnej, do tyłu oraz obrócić jednostkę wokół własnej osi za pomocą jednej manetki. System ten również pomaga w zmniejszeniu zużycia paliwa oraz zwiększa prędkość maksymalną łodzi o całe dwa węzły.

Czwartą jednostką będzie Sunreef 70 MAVERICK zwodowany w kwietniu 2013 roku. Sunreef 70 MAVERICK jest 12 jednostką wielce popularnego modelu jachtu żaglowego, Sunreef 70. Jest to szykowny i nowoczesny katamaran, który cechuje się eleganckim profilem, inteligentnie rozplanowanym wnętrzem, licznymi udogodnieniami oraz najnowszej klasy sprzętem rozrywkowym.

Uwadze nie ujdzie z pewnością doskonale już znany katamaran Sunreef 82 HOUBARA, zaprezentowany premierowo na tychże targach w ubiegłym roku. HOUBARA przeznaczona jest dla 7 gości, którymi opiekuje się 2-3 członków załogi. Właściciel wraz z małżonką zajmują luksusowy suite na przedzie jachtu wyposażony we wszelkie udogodnienia łącznie z prywatnym jacuzzi z widokiem na morze, a goście ulokowani zostaną w kabinie VIP z łóżkiem typu queen i kabinie gościnnej twin /double z dodatkowym łóżkiem Pullman.

Kolejną jednostką motorową poza 60 Sunreef Power będzie 70 Sunreef Power. Elegancka i dynamiczna sylwetka jachtu, imponująca przestrzeń życiowa wewnątrz i na zewnątrz wraz z jego stabilnością, bezpieczeństwem, dalekim zasięgiem połączonym z niskim zużyciem paliwa, czyni z tego modelu jednostkę idealną na czartery, prywatne wakacje dla właściciela i jego bliskich bądź też na dalekie podróże dookoła świata.

MAVERICK oraz LEVANTE są już dostępne na czarter w ich agencji centralnej, Sunreef Yachts Charter.

Stocznia ma zamiar zaprezentować również najnowsze projekty w trakcie realizacji: 90 Sunreef Power, Trimaran 210 oraz najnowszy super jacht żaglowy, Sunreef 165 – najwiekszy na świecie katamaran żaglowy.

źródło: Sunreef Yachts Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Dynamiczny rozwój Sunreef Yachts ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora