Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowa struktura w Raiffeisen PDF Drukuj Email
15.07.2013.

Do 30 lipca 2013 roku klienci bankowości prywatnej Raiffeisen Polbank mogą inwestować w roczną lokatę strukturyzowaną "Górą Złoty II". Daje ona szansę na osiągnięcie zysku w wysokości do 6 proc. w skali roku, pod warunkiem umocnienia się złotego względem euro w trakcie trwania lokaty. Niezależnie jednak od zmian kursowych na koniec inwestycji, bank gwarantuje wypłatę dodatkowego 1 proc. w skali roku od zainwestowanego kapitału. Lokata zapewnia 100-procentową gwarancję kapitału w dniu zapadalności.

Obserwacja kursu EUR/PLN odbywa się w czterech momentach - dniu ustalenia kursu początkowego (31 lipca 2013 r.) i dniach weryfikacji. Dopuszczalny zakres wahań kursu EUR/PLN może wynieść 9 groszy. Poziomy graniczne zostaną ustalone 31 lipca 2013 roku. Lokata daje szansę na otrzymanie w trakcie jej trwania 4 kuponów, wypłacanych kwartalnie, o wartości 1,5 proc każdy, czyli łącznie do 6 proc. w skali roku. Przykładowo, jeśli w danym dniu weryfikacji kurs EUR/PLN będzie wskazywał na umocnienie się złotego względem jego wartości w dniu 31 lipca 2013 roku i będzie się znajdował w wyznaczonym zakresie, bank wypłaci zysk w wysokości 1,5 proc.

- Szanse na realizację wyznaczonego przez nas scenariusza są wysokie. Narodowy Bank Polski zapewnił o zakończeniu cyklu obniżek stóp procentowych. Z kolei sygnały o ożywieniu w strefie euro dają nadzieję na przyspieszenie wzrostu PKB w Polsce. Co więcej, obawy inwestorów o problemy fiskalne krajów Europy są coraz mniejsze. Naszym klientom oferujemy zatem ciekawą alternatywę dla nisko oprocentowanych lokat i gwarantujemy wypłatę dodatkowego 1 proc. zysku w skali roku, niezależnie od faktycznych zmian kursowych i sytuacji na rynku - podkreśla Michał Osiecki, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane dla klientów bankowości prywatnej w Raiffeisen Polbank.

Bank nie pobiera opłat wstępnych za założenie lokaty. Minimalna kwota, którą można zainwestować, to 5 tys. zł. Opłata za zerwanie lokaty przed terminem zapadalności to maksymalnie 2,5 proc. Bank pobiera i odprowadza podatek od zysku z lokaty inwestycyjnej, więc klient nie wykazuje dochodu wynikającego z odsetek z lokaty w rozliczeniu rocznym.


Źródło: PRNews.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowa struktura w Raiffeisen ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora