Zur Navigation | Zum Inhalt
Spotkanie EFPA Polska PDF Drukuj Email
25.09.2013.

16 września Certyfikowani Doradcy Finansowi EFPA Polska spotkali się po raz pierwszy w formule klubowej, aby wspólnie zdefiniować kluczowe wymagania profesjonalnego doradztwa finansowego oraz odnieść się do ważnych, aktualnych wydarzeń rynkowych.

„Transparentność w relacjach z klientem, prawość w sytuacjach konfliktu interesów, odpowiedzialność za profesjonalne kwalifikacje oraz zaangażowanie w edukację finansową klientów",


„Transparentność w relacjach z klientem, prawość w sytuacjach konfliktu interesów, odpowiedzialność za profesjonalne kwalifikacje oraz zaangażowanie w edukację finansową klientów  to cztery najważniejsze wymogi dobrej praktyki zawodu doradcy finansowego”. Tak brzmiało przesłanie Josepa Soler Alberti, Prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Planowania Finansowego EFPA, który był gościem specjalnym Pierwszego Klubowego Spotkania certyfikowanych doradców finansowych EFPA.

Nowa formuła spotkań ma służyć mocniejszej integracji certyfikowanych doradców finansowych oraz upowszechnieniu wiedzy o jakości pracy certyfikowanych doradców finansowych EFPA i korzyściach płynących z tego dla klientów. Ma wesprzeć doradców w realizacji Programu Stałego Rozwoju Zawodowego EFPA. Ma ułatwić zbudowanie społeczności  partnerskiej EFPA z udziałem firm rynku kapitałowego, zainteresowanych wspólną promocją najwyższych standardów doradztwa finansowego w Polsce. 

Dwugodzinny program był intensywny i różnorodny. Jana Niedźwiedź-Gliniecka, EFA EFPA, Krajowy Ambasador EFPA przekonywała, dlaczego warto być certyfikowanym doradcą finansowym EFPA. German Guevara, Dyrektor Zarządzający EFPA zaprezentował, jak wygląda dzisiaj ponad 45-tysięczna  społeczność certyfikowanych doradców EFPA w Europie i poza nią. W ciekawej i pełnej południowej swady formule rozmowy, Prezes EFPA Europa podkreślał dobre perspektywy rozwoju zawodu doradcy finansowego w Europie i na świecie. Wręczył także po raz pierwszy osobiście nowe certyfikaty EFA EFPA doradcom z BZ WBK, Nordea Bank Polska oraz Raiffeisen Bank Polska.

Ważnym punktem spotkania była prezentacja wniosków płynących z pierwszego polskiego badania certyfikowanych doradców finansowych, które przeprowadziła EFPA Polska.  Powstaje nowy zawód doradcy finansowego. Doradcy cenią certyfikaty EFPA i potwierdzają ich wartość dla jakości współpracy z klientami. Profesjonalne doradztwo, wysokie kwalifikacje doradców i rzetelność to cechy, które klienci cenią najbardziej. Wkrótce dostępne będą szersze wyniki badania.

Kulminacją spotkania był panel dyskusyjny poświęcony możliwym scenariuszom zachowania się polskiego rynku kapitałowego i warszawskiej giełdy pod wpływem zmian w funkcjonowaniu OFE.

źródło: EFPA Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Spotkanie EFPA Polska ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora