Zur Navigation | Zum Inhalt
VI Kongres Xelion PDF Drukuj Email
27.10.2013.
W dniu 22 października 2013 r., z inicjatywy Domu Inwestycyjnego Xelion, w warszawskim w hotelu Intercontinental, odbył się już po raz szósty Kongres Inwestycyjny Xelion - wydarzenie wpisujące się w kalendarz ciekawych wydarzeń środowiska finansowego.

W tegorocznej edycji, podczas której DI Xelion świętował 10-lecie swojej obecności na rynku, udział wzięli wybitni przedstawiciele polskiego i zagranicznego świata finansów. Temat przewodni Kongresu nawiązuje do szachownicy, będącej przenośnią globalnego rynku finansowego, gdzie strategiczne ruchy wykonują najbardziej liczący się gracze. Uczestnicy Kongresu w jego trakcie poznali szerokie spektrum opinii ekspertów na temat trendów finansowych, czy najbardziej skutecznych idei inwestycyjnych.
 
Gościem honorowym Kongresu był Prezydent Lech Wałęsa – laureat Pokojowej Nagrody Nobla, który wygłosił wystąpienie inauguracyjne.

Kongres Inwestycyjny Xelion rozpoczął blok Perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce, podczas którego wypowiedzieli się m.in.: Jacek Socha, Adam Maciejewski, Tomasz Czechowicz, czy prof. Leszek Pawłowicz. W kolejnym bloku, na pytanie "Czy przykręcanie kurka taniego pieniądza wywoła poważne turbulencje na rynkach?" próbowali odpowiedzieć m.in. cenieni eksperci z zagranicy, jak np. Lucy Macdonald - Dyrektor Inwestycyjna zajmująca się funduszami akcji globalnych z Allianz Global Investors, Henry Wigan - Dyrektor zespołu zajmującego się rynkami wschodzącymi z BlackRocka, czy Hans van Houwelingen - Dyrektor Zarządzający z ING Investment Management International. Na koniec, w ramach trzeciego bloku, analizą sytuacji na GPW i rynkach rozwijających się w 2014 roku, zajmowali się główni ekonomiści i zarządzający, m.in. Sebastian Buczek – Prezes Zarządu Quercus TFI, Krzysztof Stupnicki – Prezes Zarządu Amplico TFI, Piotr Bujak – Główny Ekonomista Grupy Nordea Polska, czy Grzegorz Zatryb – Główny Strateg Skarbiec TFI. Na kongresie nie zabrakło również Głównego Analityka Domu Inwestycyjnego Xelion - Piotra Kuczyńskiego.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...VI Kongres Xelion ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora