Zur Navigation | Zum Inhalt
WiborProfit w BNP Paribas PDF Drukuj Email
06.04.2014.

1 kwietnia 2014 rozpoczęła się subskrypcja nowego 2 letniego produktu strukturyzowanego z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym WiborProfit 2014, przygotowanego przez BNP Paribas Bank Polska we współpracy z Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie S.A.

Produkt oparty jest o WIBOR 3M. Minimalna wpłata to 1000 zł, a potencjalny zwrot z produktu po okresie ubezpieczenia może wynieść nawet 10 proc przed opodatkowaniem.

WiborProfit 2014 to najnowsza propozycja banku BNP Paribas dla osób poszukujących możliwości osiągnięcia potencjalnie wyższego dochodu od lokat bankowych, przy jednoczesnej ochronie wpłaconego kapitału na zakończenie okresu ubezpieczenia, która jest celem Funduszu. Produkt w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oparty jest o wartości notowań WIBOR 3M, a ostateczny zysk stanowi suma dwóch rodzajów kuponów: Kuponu Dziennego oraz Kuponu Rocznego. Kupon Dzienny o wartości 2,50 proc. w skali roku naliczany jest za każdy dzień kalendarzowy w danym okresie obserwacji, w którym notowanie WIBOR 3M znajduje się w określonym przedziale. Natomiast Kupon Roczny o wartości 2,50 proc. w skali roku, naliczany jest za każdy roczny okres obserwacji, w którym WIBOR 3M nie przebił żadnej z ustalonych barier przedziału w jakimkolwiek dniu roboczym.Najważniejsze cechy produktu to brak opłaty za nabycie i niska minimalna kwota inwestycji - już od 1000 zł. Dzięki WiborProfit 2014 potencjalny zwrot z inwestycji może wynieść po okresie ubezpieczenia nawet 10 proc. (zysk podlega opodatkowaniu z tytułu podatku od zysków kapitałowych).

Celem inwestycyjnym Funduszu jest osiągnięcie zwrotu z produktu w postaci potencjalnego zysku, a w szczególności ochrona pełnej wartości wpłaconej składki jednorazowej na zakończenie okresu ubezpieczenia. Okres inwestycji trwa jedynie 2 lata. Dodatkowo klienci mają możliwość skorzystania w okresie subskrypcji z lokaty pomostowej o oprocentowaniu 2,60 proc w skali roku.W przypadku rezygnacji z ubezpieczenia przed końcem okresu ubezpieczenia, klient musi się liczyć z ryzykiem utraty części składki jednorazowej zaalokowanej w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy.

WiborProfit 2014 skierowany jest do osób fizycznych, w wieku od 18. do 75. roku życia, posiadających rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz gotowych na ulokowanie środkóww pełnym wymiarze czasu trwania ubezpieczenia - 2 lata.

Ubezpieczenie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i opłatami określonymi w dokumentacji produktowej (Warunkach Ubezpieczenia, Regulaminie Funduszu i Tabelą Parametrów, Opłat i Limitów Ubezpieczenia), z którą należy się zapoznać przed złożeniem deklaracji zgody.Produkt WiborProfit 2014 będzie dostępny we wszystkich 224 oddziałach BNP Paribas Banku Polska. Subskrypcja potrwa do 30 kwietnia 2014 roku.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...WiborProfit w BNP Paribas ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora