Zur Navigation | Zum Inhalt
Zyskowne struktury w Raiffeisen PDF Drukuj Email
11.07.2014.
Zakończone w ostatnim czasie trzy produkty strukturyzowane oferowane przez Raiffeisen Polbank przyniosły klientom atrakcyjne zyski. Osoby, które zainwestowały w lokaty „Wygraj z Dolarem” oraz „Lato z Frankiem” otrzymały na swoje rachunki bankowe premie w wysokości 7 proc. w skali roku i 3,9 proc. za cały okres trwania inwestycji. Z kolei klienci, którzy zainwestowali w ubezpieczenie strukturyzowane „Azymut 25”, otrzymają premię w wysokości 8,95 proc.

Lokata „Wygraj z Dolarem” zakładała, że kurs USD/PLN będzie się poruszał w przedziale między 2,9700 a 3,1000. Przewidywania analityków Raiffeisen Polbank w tym względzie okazały się trafne, dzięki czemu klientom zostały wypłacone dwa kupony o łącznej wartości 7 proc.

Lokata „Lato z Frankiem” zakładała natomiast, że klient zarobi 0,33 proc. za każdy grosz umocnienia się PLN względem CHF. Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia zysku było to, żeby przez cały okres obserwacji kurs CHF/PLN nie dotknął bariery 3,53 zł ani nie spadł poniżej 3,23 zł. Kurs referencyjny w dniu obserwacji wyniósł 3,4130, dzięki czemu klienci zarobili 3,9 proc. w skali roku. W czasach rekordowo niskich stóp procentowych wynik ten okazał się więc wyższy niż oprocentowanie standardowej lokaty bankowej.

Z kolei ubezpieczenie strukturyzowane „Azymut 25”, opracowane przy współpracy z TU Europa, przyniosło klientom po dwóch latach premię w wysokości 8,95 proc. Instrument bazowy tego produktu zakładał wzrost indeksu giełdowego WIG20. I w tym przypadku przewidywania analityków banku sprawdziły się. Produkt oferowany był w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, dzięki czemu wypracowany zysk jest nieopodatkowany.

„Zyski, jakie wypłaciły w ostatnich dniach nasze produkty strukturyzowane, potwierdzają właściwy dobór instrumentów bazowych przy ich konstruowaniu. Suma zysków osiągniętych przez klientów tylko z trzech właśnie zakończonych produktów wyniosła prawie 10 mln zł. Od początku 2014 roku klienci zainwestowali w nasze produkty strukturyzowane 380 mln zł” – mówi Andżelika Łukasiewicz, Dyrektor ds. Produktów Inwestycyjnych w Departamencie Produktów Depozytowych, Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych Raiffeisen Polbank.

Od 1 lipca można zapisywać się na 6- i 12-miesięczne lokaty inwestycyjne „Semestr z Euro” oraz „Dolarowy Rok”, jak również na ubezpieczenie strukturyzowane „Cyfrowa Potęga” oparte na koszyku spółek z branży informatycznej. Szczegóły oferty inwestycyjnej dostępne są w oddziałach Raiffeisen Polbank oraz w systemie bankowości internetowej.


Źródło: Raiffeisen Polbank
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Zyskowne struktury w Raiffeisen ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora