Zur Navigation | Zum Inhalt
Art Outlet - nowa aukcja DESY PDF Drukuj Email
22.08.2014.

Meble i akcesoria w stylu art deco, biedermaier, a także designerskie meble z lat 60 i 70 XX wieku, klasyczne przykłady rzemiosła przełomu wieków i pierwszej połowy XX wieku, szklane wyroby z manufaktury Lalique’a oraz malarstwo współczesne – to zaledwie część tego, co będzie można licytować od atrakcyjnych cen wywoławczych już 4 września w Warszawie. Dom akcyjny DESA Unicum przygotował propozycję dla każdego, kto poszukuje unikatowych przedmiotów w dobrych cenach – ponad 250 różnorodnych obiektów zostanie wystawionych na licytację w ramach projektu „Art Outlet”. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 50 zł.

Unikatowy przedmiot „z duszą” może zaczarować wnętrze – do tego pragną przekonać pomysłodawcy Art Outletu z domu aukcyjnego DESA Unicum. Chcą pokazać, że oryginalne vintage’owe obiekty nie muszą być wcale drogie, jednak żeby mieć pewność, że nabyło się autentyczną rzecz, warto kupować je w sprawdzonych miejscach. Dom aukcyjny - podobnie jak w przypadku klasycznych aukcji malarstwa - potwierdza autentyczność wszystkich przedmiotów specjalnym certyfikatem. Wszystkie pozycje zostały przebadane i opisane przez ekspertów.


Pomysł na Art Outlet to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którzy poszukują ciekawych rzeczy w atrakcyjnych cenach. – Pracując nad formułą aukcji wzięliśmy pod uwagę światowe trendy oraz wydarzenia, takie jak np. aukcje Interiors w domu aukcyjnym Christie’s – mów Agata Szkup z DESY Unicum.

W katalogu aukcji znalazło się ponad 250 pozycji – od malarstwa, przez grafikę, rzemiosło artystyczne, po elementy wyposażenia wnętrz i design. Licytowane będą m.in. obrazy na płótnie, srebra oraz unikatowe meble – wśród nich:
- przykłady designu lat 60. w zakresie ceramiki, szkła i przedmiotów użytku codziennego,
- bardzo interesujące przykłady snycerki z przełomu XIX i XX wieku,
- angielskie wyroby z bikswitu wykonane w słynnej fabryce Wedgwooda,
- klasyczne przykłady rzemiosła przełomu wieków i pierwszej połowy XX wieku – secesyjne w formach srebra i platery,
- klasyczna porcelana z wytwórni niemieckich oraz holenderskich,
a także:
- Malarstwo dawne w niezwykle atrakcyjnych cenach wywoławczych: Feliks Michał Wygrzywalski, Władysław Chmieliński, Marian Wawrzeniecki, Stanisław Eleszkiewicz, cztery rysunki Nikifora Krynickiego, Juliusz Kossak
- Malarstwo współczesne: Henryk Stażewski, Edward Dwurnik, Jerzy Duda – Gracz, Tomasz Sętowski, dwie prace Jana Lebensteina oraz grafiki Jana Tarasina
- Łączenie niepowtarzalnych przedmiotów, które mają nie tylko wyjątkowe walory dekoracyjne i często unikatowy design, ale i posiadają swoją ciekawą historię, ze współczesnymi wnętrzami, to bardzo efektowne rozwiązanie – mówi Agata Szkup – do katalogu Art Outletu wybraliśmy różnorodne obiekty, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W przeciwieństwie do tego, co czasem można znaleźć w Internecie, jako lider rynku sztuki na aukcję wystawiamy rzeczy, których autentyczność gwarantujemy – dodaje ekspertka i zachęca do obejrzenia zdjęć, w których przedmioty z aukcji zestawione zostały ze współczesnymi wnętrzami.

Ceny wywoławcze zostały ustalone na atrakcyjnym poziomie i zaczynają się już od 50 zł. W aukcji może wziąć udział każdy, wymagana jest jedynie rejestracja (wadium nie obowiązuje).

Aukcja Art Outlet odbędzie się 4 września o g. 19 w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50. Katalog dostępny jest na miejscu oraz na stronie www.desa.pl. Wszystkie obiekty można oglądać na wystawie aukcyjnej w dniach 22 sierpnia – 4 września.

Mecenasem Aukcji jest PKN ORLEN.

żródło: FineArt Communications

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Art Outlet - nowa aukcja DESY ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora