Zur Navigation | Zum Inhalt
Deutsche Bank Polish Masters PDF Drukuj Email
26.09.2014.

W dniach 24-28 września br. na polu golfowym Sobienie Królewskie G&CC pod Warszawą odbędzie się kolejna edycja najważniejszego w Polsce turnieju Deutsche Bank Polish Masters – 5-dniowego wydarzenia golfowego, w którym udział wezmą międzynarodowi finaliści europejskiej ligi golfa – Pro Golf Tour.

Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczne wydarzenie golfowe Deutsche Bank to finał europejskiej ligi golfa - Pro Golf Tour. To zawodowa liga golfa, niezwykle prestiżowy turniej, który jest szansą awansu do Challenge Tour, a następnie do European Tour – jednej z dwóch najlepszych serii golfowych na świecie. Udział w tegorocznych, międzynarodowych rozgrywkach wezmą  także najlepsi polscy golfiści, w tym odnoszący już sukcesy na arenie międzynarodowej juniorzy oraz wiodący polscy zawodowcy.

W ramach wydarzenia rozegrane również zostaną 2 turnieje dodatkowe: turniej towarzyski Deutsche Bank Pro-Am oparty na wspólnej rywalizacji zawodowców ligi Pro Golf Tour z najlepszymi, polskimi amatorami. Natomiast w niedzielę rozegrany zostanie Deutsche Bank Invitational, czyli turniej o Puchar Wiceprezesa Deutsche Bank Polska, w którym wystartują zawodnicy grający amatorsko w golfa.

W finale ligi europejskiej Deutsche Bank Polish Masters dzięki „dzikim kartom” zobaczymy  8-osobową polską reprezentację. Tym samym w turnieju wezmą udział zawodowcy – Maksymilian Sałuda, Mateusz Jędrzejczyk oraz amatorzy Jan Szmidt Jr, Kamil Tatarczuk, 12-letni Alejandro Pedryc Ganko, Oskar Zaborowski oraz Jakub Dymecki. Do polskiej reprezentacji dołączył jako ostatni Marek Tymiński. Dla polskich zawodników turniej ten będzie przede wszystkim świetną okazją do zebrania bezcennego doświadczenia oraz zagrania w rozgrywkach na europejskim, sportowym poziomie.

W towarzyskim turnieju Pro-Am wezmą udział znani sympatycy tej dyscypliny sportu, a wśród nich oficjalni ambasadorzy turnieju: były hokeista NHL, Mariusz Czerkawski, dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski, Tomasz Iwan i prezenter telewizyjny, Hubert Urbański.

Równocześnie projekt obejmuje szereg atrakcji dla gości. W sobotę, 27 września odbędzie się wielki piknik z pokazem Mistrza Świata w trickach golfowych, Akademią Golfa oraz pokazem samolotów.

„Cieszę się, że turniej wspierany przez Deutsche Bank jest tak ceniony przez najlepszych golfistów cyklu Pro Golf Tour, którzy chętnie wracają do Polski, aby walczyć o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Mam nadzieję, że wysoki poziom sportowy prezentowany przez zawodowców zainspiruje również uczestników towarzyskich rozgrywek w ramach turniejów Pro-Am i Invitational, które będą towarzyszyły temu wielkiemu świętu golfa” - powiedział Leszek Niemycki, Wiceprezes Deutsche Bank Polska.

Finałowa runda turnieju będzie transmitowana na żywo w kanale TVP Sport w godz. 13:55 – 17:10.

Więcej informacji na stronie: www.polishmasters.eu.

Deutsche Bank patronuje cyklowi turniejów Pro-Am Tour już po raz dziesiąty. Od 2012 roku dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów turniej ma międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour.

Równocześnie Grupa Deutsche Bank jest sponsorem tytularnym odbywających się w Bostonie rozgrywek Deutsche Bank Championship, które są częścią legendarnego US-PGA-Tour. Pod hasłem Deutsche Bank Invitational co roku organizowane są specjalne rozgrywki międzynarodowe dla Klientów oraz Przyjaciół Deutsche Bank, grających amatorsko w golfa.

źródło: Biuro Prasowe Grupy Deutsche Bank w Polsce

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Deutsche Bank Polish Masters ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora