Zur Navigation | Zum Inhalt
Fidelity Funds w Aliorze PDF Drukuj Email
04.11.2014.
Od 30 października. br. oferta funduszy inwestycyjnych w Alior Banku została poszerzona o tytuły uczestnictwa zagranicznego funduszu parasolowego Fidelity Funds - Fidelity Worldwide Investment. Jest to już trzecia zagraniczna firma inwestycyjna po BlackRock i Schroders, której tytuły uczestnictwa oferowane są przez Alior Bank.

Fidelity Worldwide Investment należy do największych na świecie niezależnych firm zarządzających funduszami inwestycyjnymi, posiadając swoje biura w 25 krajach. Międzynarodowe doświadczenie, pozwala Fidelity oferować swoim klientom skrojone na miarę rozwiązania inwestycyjne oraz obsługę na najwyższym poziomie. Zarządzając aktywami o wartości ok. 290 mld dolarów, Fidelity dysponuje szeroką gamą rozwiązań inwestycyjnych, obejmujących wszystkie regiony, sektory przemysłowe i klasy aktywów, dostępne dla wszystkich profili inwestorów.

W ofercie Alior Banku dostępne są tytuły uczestnictwa 12 subfunduszy w ramach funduszu parasolowego Fidelity Funds. Minimalny próg wejścia to równowartość kwoty 2 500 USD. Fundusz oferuje polskim inwestorom szerokie spektrum inwestycyjne, w tym 6 funduszy hedgowanych do PLN, umożliwiających inwestowanie na rynkach globalnych przy zachowaniu ekspozycji jedynie na walutę lokalną inwestora. W ofercie znajdują się także fundusze inwestujące bezpośrednio na amerykańskich i europejskich giełdach, w Azji, Chinach, na Dalekim Wschodzie, a nawet w Afryce.

"Wprowadzenie funduszy Fidelity do oferty Alior Banku to dla nas kolejny bardzo ważny krok w strategicznym kierunku jakim jest zapewnienie klientom szerokiej oferty starannie wyselekcjonowanych polskich i zagranicznych funduszy. Ten rok dobitnie pokazał, że inwestycje w rozwiązania zagranicznych firm mogą przełożyć się na większe zyski. Dlatego w naszej opinii uzupełnienie portfela o jednostki zagranicznych funduszy staje się niezbędnym elementem skutecznej strategii inwestycyjnej" - mówi Marcin Mierzwa, Zastępca Dyrektora Biura Maklerskiego Alior Banku.

"Naszą ambicją jest budowanie wartości klienta, będąc liderem w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych i jednocześnie świadcząc najwyższy poziom obsługi klienta. Cieszymy się, że nasze fundusze dołączą do oferty inwestycyjnej dostępnej dla klientów Alior Banku i wierzymy, że będą one źródłem długoterminowej wartości zarówno dla banku, jak i klientów"- mówi Dominik Bekkewold, który odpowiada za rozwój oferty Fidelity w Polsce.

Na początku października Alior Bank uruchomił usługę doradztwa inwestycyjnego w obszarze funduszy inwestycyjnych. Każdemu klientowi, który zainwestuje minimum 5 000 zł zostaną przedstawione przez doświadczonych doradców inwestycyjnych indywidualne rekomendacje bezpośrednio dopasowane do jego portfela oraz akceptowanego poziomu ryzyka.

"W naszym strategicznym podejściu do oferowania usługi doradztwa inwestycyjnego na pierwszym miejscu jest klient i dodatnie stopy zwrotu, które może osiągnąć dzięki inwestycjom w instrumenty rekomendowane przez naszych specjalistów" - tłumaczy Marcin Mierzwa, Zastępca Dyrektora Biura Maklerskiego Alior Banku.

Biuro Maklerskie Alior Banku oferuje ponad 390 różnorodnych funduszy zarządzanych przez 15 firm asset management. Fundusze zagraniczne są obecne w rekomendacjach portfeli inwestycyjnych w ramach usług Doradztwa Inwestycyjnego Alior Banku. Nawiązanie współpracy z Fidelity Worldwide Investment poszerzy spektrum możliwości inwestycyjnych i umocni pozycję Alior Banku na rynku doradztwa i zarządzania aktywami.

Więcej informacji na temat oferty funduszy Fidelity Funds dostępnych jest na stronie Alior Banku.


Źródło: Alior Bank
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Fidelity Funds w Aliorze ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora