Zur Navigation | Zum Inhalt
Zysk 15% w PKO BP PDF Drukuj Email
14.01.2015.
Lokata strukturyzowana oparta na cenie palladu, którą PKO Bank Polski zaoferował klientom w 2012 roku, przyniosła inwestorom zysk w wysokości 37,39% za cały okres inwestycji, co daje wynik niemal 15% w skali roku.
 
Produkt oferowany był klientom w formule 2 w 1: lokaty 3-miesięcznej z oprocentowaniem 8% w skali roku oraz lokaty strukturyzowanej opartej na cenie palladu, który wybrano na aktywo bazowe „struktury” z uwagi na perspektywy wzrostu ceny tego surowca. Pallad jest powszechnie wykorzystywany jako katalizator (np. w katalizatorach samochodowych), znajduje zastosowanie również w przemyśle elektronicznym, chemicznym, stomatologicznym, a także w produkcji leków przeciwnowotworowych.
 
Klienci, którzy zdecydowali się na produkt, 50% środków lokowali na terminowej 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 8% w skali roku, zaś pozostałe 50% na 2,5-letniej lokacie strukturyzowanej, której zysk zależał od ceny palladu. Na koniec okresu inwestycji, który przypadał na 31 grudnia 2014 roku, zrealizował się najbardziej optymistyczny dla inwestorów scenariusz. Wartość indeksu wzrosła o 37,39% w porównaniu do wartości początkowej i bariera nigdy nie została naruszona. Dzięki temu zysk, poza stałym oprocentowaniem 3-miesięcznej lokaty, wyniósł 37,39% za cały okres inwestycji, czyli niemal 15% w skali roku (przed opodatkowaniem).
 
źródło: Biuro Prasowe PKO BP 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Zysk 15% w PKO BP ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora