Zur Navigation | Zum Inhalt
Noble Bank zwycięzcą ratingu PDF Drukuj Email
28.01.2015.
Noble Bank, już po raz trzeci z rzędu został wyróżniony najwyższą 5-gwiazdkową notą w prestiżowym ratingu przygotowanym przez magazyn Forbes, zajmując czołowe miejsce w rywalizacji kilkunastu banków.
 
Rating Forbes to jedyne na polskim rynku tak kompleksowe porównanie oferty finansowej dla najzamożniejszych Klientów.Na ocenę składa się szczegółowa analiza produktów oraz usług, ze szczególnym naciskiem na ofertę inwestycyjną, a także usługi dodatkowe i innowacje. W uzasadnieniu najwyższej noty zwrócono uwagę na pionierski charakter strategii Noble Banku - w 2014 roku jej koronnym elementem było rozbudowanie kompetencji nieruchomościowych i ogłoszenie partnerstwa z Sothebys International Realty, globalnym nr 1 na rynku nieruchomości luksusowych. W 2015 r. Bank planuje kolejny krok - uzupełnienie oferty o doradztwo w zakresie edukacji, a także luksusowych usług medycznych. Dopełnienie to budowany konsekwentnie od lat model obsługi family office.
 
Noble Bank: od lat nr 1 na polskim rynku private banking
 
Rokrocznie twórcy rankingu szczególnie doceniają Noble Bank za pionierskie rynkowe ruchy. 
W redakcyjnym komentarzu do tegorocznego zestawienia jego autorzy napisali: -Najwieksza niespodziankaw 2014 roku w segmencie private bankingu było nawiazanie wspołpracy przez Noble Bank z Sotheby's International Realty i właczenie do oferty mozliwosci zakupu (również w kategoriach inwestycyjnych) zlokalizowanych na całym swiecie prestiżowych nieruchomosci z portfolio Brytyjczykow. Na razie jest to jedyny bank w Polsce, ktory usystematyzował tego rodzaju inwestycje (cyt za: magazyn Forbes, II 2015 r.). W uzasadnieniu 5-gwiazdkowej oceny dla Noble Banku w roku ubiegłym pisano z kolei: -Noble w 2013 roku dokonało ogromnego skoku ilościowego i jakościowego: uruchomiło cały pakiet produktów znany jako Wealth Guard, zaś kwestie planowania podatkowego czy sukcesji opracowuje we współpracy z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka (cyt za: magazyn Forbes, I 2014 r.).
 
-Trzecie z rzędu zwycięstwo oraz najwyższą notę w ratingu Forbes traktujemy jako potwierdzenie, że nasza strategia i koncentracja na najwyższej jakości, wzorowanej na kilkusetletnich tradycjach private banking, to słuszny kierunek. Od 2006 r. tworzymy na polskim rynku pionierski model usług dla najzamożniejszych Klientów. To rynek, który dojrzewa wraz z pierwszym pokoleniem polskich milionerów - niemal każdy krok robimy więc jako pierwsi. To zawsze ryzyko, ale też źródło szczególnej satysfakcji. Wychodząc od koncentracji na ofercie inwestycyjnej, konsekwentnie modelujemy naszą ofertę tak, by była coraz bliższa kompleksowej obsłudze family office, a więc obejmowała całość spraw dotyczących zabezpieczenia majątku Klientów i przyszłości ich najbliższych - mówi Krzysztof  Spyra, członek zarządu Getin Noble Bank odpowiedzialny za private banking.
 
-Dwa lata temu wdrożyliśmy ofertę private banking dla firm, a rok temu pakiet usług Wealth Guard, obejmujących doradztwo podatkowe i prawne, pomoc w planowaniu sukcesji i zabezpieczeniu majątku na pokolenia. Jesienią 2014 r. nawiązaliśmy współpracę biznesową z globalnym graczem, Sothebys International Realty, która otworzyła zupełnie nowe możliwości inwestowania w nieruchomości luksusowe na całym świecie. W tym roku zrobimy kolejny krok, rozbudowując ofertę odoradztwo w zakresie planowania edukacji dzieci czy ekskluzywną opiekę medyczną. To dopełni nasz model family office, plasując polską ofertę na poziomie najwyższych brytyjskich czy szwajcarskich standardów.
 
Rating private banking - założenia kryteriów oceny
 
Badaniem objęto w tym roku 12 banków. Już od pierwszej edycji ratingu, jego organizatorzy podkreślili, że -Bankowości prywatnej nie da się zmierzyć tak jak oprocentowania lokat, wyników funduszy, stóp kredytów, stóp zwrotu z konkretnych strategii czy portfeli. Każdy wspomniany element wchodzi w skład oferty bankowości prywatnej, żaden z nich nie jest dominujący, lecz brak jakiegokolwiek czyni ją niepełną (cyt za: magazyn Forbes, I 2014). Kryteria oceny zostały więc ułożone bardzo kompleksowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny najwięcej uwagi zdecydowano się poświęcić ofercie inwestycyjnej, przede wszystkim jej wachlarzowi oraz poziomowi zindywidualizowania, ale także usługom dodatkowym - jak doradztwo prawne, podatkowe czy w zakresie nieruchomości, a także wprowadzone innowacje. 

Cytując za Magazynem Forbes: "Na wpół subiektywna ocena wynika z indywidualnego postrzegania jakosci oferty przez klientow, reprezentatywna grupe (składajaca sie głownie z przedsiebiorcow) korzystajacych z usług dla najzamozniejszych klientow bankow. Z drugiej strony, podstawa oceny jest m.in. szerokosc oferty inwestycyjnej oraz jej elastycznosc i innowacyjnosc rozwiazan. Istotne jest czy bank odpowiada oferta na trendy rynkowe. Pod uwage brane jest rowniez podejscie do klienta: liczba klientow przypadajacych na jednego doradce, polityka szkoleniowa bankow wobec doradcow klienta, zaplecze analityczne, doradztwo inwestycyjne, umiejetnosc szycia na miare konkretnych produktow inwestycyjnych, jakosc i czestotliwosc raportowania wynikow i stanu portfela inwestycyjnego."

Źródło: Getin Noble Bank
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Noble Bank zwycięzcą ratingu ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora