Zur Navigation | Zum Inhalt
Deutsche Bank Polish Masters PDF Drukuj Email
29.05.2015.
Już 31 maja br. na polu golfowym Toya Golf & CC we Wrocławiu odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny w ramach naszego cyklu golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Tegoroczna edycja to cykl najważniejszych w Polsce amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Rajszewie. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w prestiżowych rozgrywkach golfowych w Portugalii.

Wrocławskie eliminacje będą pierwszą tegoroczną odsłoną cyklu Deutsche Bank Polish Masters, którego krajowy finał odbędzie się 18-20 września 2015 r. na polu golfowym First Warsaw Golf & CC w Rajszewie pod Warszawą. W ramach projektu odbędzie się aż 6 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce. Podczas turnieju finałowego w Warszawie wyłonionych zostanie aż 18-tu zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni na wyjazdowy turniej zorganizowany w prestiżowym ośrodku Penha Longa i hotelu Ritz Carlton w Portugalii.

Równocześnie projekt obejmuje szereg atrakcji dla gości. W ramach każdej rozgrywki eliminacyjnej Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się piknik wraz z Akademią Golfa, czyli nauką gry w golfa dla początkujących pod okiem profesjonalnych trenerów.

Po raz pierwszy w Polsce, golfiści-amatorzy będą mieli szansę zagrać w turnieju, który na żywo będzie transmitowany w Telewizji Publicznej. Finałowy turniej w Warszawie zostanie wyemitowany podczas 3-godzinnej relacji w TVP Sport HD live (niedziela, 20 września w godz. 14:00 – 17:00), a informacje o nim ukażą się m.in. w głównych wiadomościach TVP1, TVP2.

W amatorskim turnieju wezmą udział znani sympatycy tej dyscypliny sportu, a wśród nich oficjalni ambasadorzy naszego turnieju: były hokeista NHL, Mariusz Czerkawski i dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski, Tomasz Iwan.

Deutsche Bank i golf

Deutsche Bank od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. światowej klasy sportowiec - Tiger Woods. Turniej jest częścią legendarnego US-PGA-Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players’ Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

W Polsce Deutsche Bank od wielu lat patronuje cyklowi turniejów golfowych Deutsche Bank Pro-Am Tour – turnieju golfowego opartego na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. W 2012 roku dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów, cykl zyskał międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 turniej Deutsche Bank Polish Masters był finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadził najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour. Tegoroczna edycja to cykl amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Portugalii. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup - prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

 Szczegółowe informacje o turniejach Deutsche Bank dostępne są na stronach: http://polishmasters.eu/ , www.deutschebankchampionship.com .

źródło: Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Deutsche Bank Polish Masters ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora