Zur Navigation | Zum Inhalt
Fortis Bank - Plany rozwojowe Private Bankingu. PDF Drukuj Email
07.10.2006.

Fortis Bank planuje zwiększenie liczby klientów private bankingu z 100 do 350-400 na koniec 2009. Chce zdobyć łącznie 700 mln. zł aktywów z tej grupy docelowej. Bank nie ustalił dokładnie, jak bogaty ma być potencjalny klint, żeby mógł być obsługiwany przez wyspecjalizowanego doradcę. Oferta kierowana jest jednak do tych osób, które w perspektywie 3-4 lat będą posiadać aktywa równowartości 1 mln. EUR. Bank zamierza szukać klientów z obszaru dobrego, średniego biznesu, np. z firm rodzinnych.

Polska spółka, chce wykorzystać doświadczenia grupy w tym zakresie. Grupa Fortis zarządza 65 mld euro, które należą do majętnych klientów indywidualnych. W rankingach bankowości prywatnej plasuje się na siódmym miejscu w Europie. Bank posiada centra bankowości prywatnej w Luksemburgu, Singapurze czy Dubaju. Zdaniem Piotra Łakomskiego, dyrektora Departamentu Bankowości Prywantej w Fortis Bank - "Jeśli klient będzie chciał inwestować za granicą nie będzie z tym żadnego problemu.

Obecie blisko 100 klientów private banking obsługiwanych jest przez trzech doradców, trzech kolejnych doradców jest w trakcie rozmów o pracę. Bank chce, aby docelowo na jednego doradcę przypadało do obsługi 60-80 klientów.

źródło: notatki prasowe - "Rzeczpospolita", "Puls biznesu"

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Fortis Bank - Plany rozwojowe Priva... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora