Zur Navigation | Zum Inhalt
Vestor chce zaistnieć w private banking PDF Drukuj Email
23.08.2015.
Dom Inwestycyjny Investors zmienił nazwę na Vestor DM. Właśnie pod tą nazwą firma ma być jednym z czołowych graczy usług bankowości inwestycyjnej dla małych i średnich spółek oraz dla Klientów segmentu private banking.

Nowa nazwa to jednak nie jedyna zmiana w firmie. W wyniku wykupu menadżerskiego Vestor DM znalazł się poza strukturą Investors Holding. Pełną kontrolę nad domem maklerskim sprawuje teraz zarząd oraz menadżerowie.
 
- Od początku działalności zwiększyliśmy przychody dziesięciokrotnie. Specjalizujemy się w usługach bankowości inwestycyjnej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Teraz chcemy także dotrzeć do zamożnych osób. Jesteśmy w pełni niezależni i możemy oferować najlepsze produkty inwestycyjne – mówi Jakub Bartkiewicz, prezes Vestor DM.

Mocny nacisk ma być położony na usługi private brokerage. W jej ramach firma chce zwiększyć aktywa w zarządzaniu z 250 mln zł do 500 mln zł. Oprócz tego spółka w tym roku planuje przeprowadzić 4-5 IPO. Na ten rok zaplanowano także 35 emisji obligacji.

- Chcemy konkurować o klientów z bankowymi wealth management. Nie jesteśmy teraz związani z żadnym TFI. Jesteśmy w stanie oferować produkty adekwatne do potrzeb klientów - dodaje Bartkiewicz.

źródło: parkiet.pl, rp.pl, pb.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Vestor chce zaistnieć w private ban... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora