Zur Navigation | Zum Inhalt
Wysokie zyski z "Optimum" PDF Drukuj Email
09.09.2015.
Wysoką, blisko 9-procentową premię otrzymali klienci, którzy 2 lata temu zainwestowali w produkt strukturyzowany "Optimum". Został on przygotowany przez TU na Życie Europa S.A. we współpracy z Friedrich Wilhelm Raiffeisen w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Produkt był oparty na notowaniach funduszu Ethna - Aktiv E, umożliwiając potencjalnie nieograniczony zysk.

Zakończone w sierpniu 2015 r. "Optimum" było dostępne dla klientów bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen w 2013 r. Produkt miał przejrzystą konstrukcję, gdyż premia była uzależniona od wzrostu wartości instrumentu bazowego, czyli funduszu Ethna - Aktiv E, między granicznymi datami obserwacji początkowej i końcowej, tj. 22.08.2013 r. i 21.08.2015 r. Instrument ten pozwalał na wypracowanie nieograniczonej premii. Fundusz Ethna - Aktiv E inwestuje w płynne aktywa, obligacje i akcje przede wszystkim w Europie oraz w krajach OECD. Dzięki aktywnemu zarządzaniu fundusz dopasowuje skład portfela do aktualnych warunków rynkowych.
 
Uzyskanie premii w produkcie "Optimum" było możliwe, jeśli w dniu końcowej obserwacji wartość jednostki funduszu Ethna - Aktiv E byłaby większa od wartości początkowej. Potencjalny zysk był proporcjonalny do wzrostu wartości jednostek funduszu z uwzględnieniem współczynnika partycypacji we wzroście. Finalna wartość współczynnika partycypacji została określona 3 dnia roboczego po dniu zakończenia okresu subskrypcji i przyjęła wartość 75 proc. Dwuletnie "Optimum" przyniosło ostatecznie 8,7 proc. zysku, co w skali roku dało klientom 4,3 proc.
Minimalna kwota inwestycji wynosiła 10 000 zł, bez opłaty początkowej. "Optimum" zapewniało 100-proc. ochronę składki zainwestowanej w dniu zakończenia ochrony ubezpieczeniowej. Forma ubezpieczenia sprawiała, że świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu zgonu nie podlegało podatkowi od spadków i darowizn.

źródłO: Friedrich Wilhelm Raiffeisen
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Wysokie zyski z "Optimum" ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora