Zur Navigation | Zum Inhalt
Doradztwo w Domu Maklerskim mBanku PDF Drukuj Email
30.10.2015.
Od września klienci Domu Maklerskiego mBanku mogą bezpłatnie korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego. Usługa jest oferowana we  współpracy ze spółką z grupy mBanku - mWealth Management.
 
- Nie pobieramy  żadnych opłat abonamentowych ani też prowizji za sukces. Klient będzie zawierał transakcje na warunkach na jakich realizował swoje zlecenia dotychczas. Spodziewamy się, że usługa doradztwa pomoże naszym klientom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, ułatwiając realizację celów i dostosowywanie struktury oszczędności do ich profili inwestycyjnych  - mówi Jarosław Kowalczuk, prezes zarządu DM mBanku.
Sugestie dotyczące portfela modelowego będą przekazywane nie rzadziej niż co miesiąc. Od inwestora będzie zależało który portfel modelowy wybierze jako wzorcowy i na ile w praktyce dostosuje swój portfel własny. Początkowo będą dostępne dwa portfele uniwersalny i dywidendowy a każdy będzie liczył 20-35 spółek.  
 
 - Chcemy aby portfele rekomendowane naszym klientom nie były teoretyczne lecz  transakcyjne. Oznacza to że poszczególne składniki portfela modelowego dobierane będą także z uwzględnieniem aspektów płynnościowych. Postrzegamy to jako niezwykle istotny aspekt, który wyróżniać będzie nasze portfele od innych podobnych produktów oferowanych na rynku. dodaje prezes Kowalczuk. 

- Naszą intencją związaną z uruchomieniem nowej usługi jest zagospodarowanie tej części aktywów klientów domu maklerskiego, która dedykowana jest polskiemu rynkowi akcji zaznacza Maksymilian Łochowski, dyrektor departamentu zarządzania majątkiem mWealth Management.
 
W celu dywersyfikacji ryzyka część aktywów inwestowanych na rynku akcji docelowo warto ulokować także w funduszach działających na rynkach zagranicznych (także z uwzględnieniem funduszy typu ETF) lub akcjach konkretnych spółek zagranicznych.
 Wierzymy, że w tym ostatnim przypadku pomocnym narzędziem z perspektywy inwestora będą planowane modelowe portfele akcji spółek notowanych na parkietach Europy Zachodniej.
 
- Rynki zagraniczne powinny być naturalnym uzupełnieniem portfela akcyjnego opartego na polskiej giełdzie podkreśla Maksymilian Łochowski.
Wstępem do usługi będzie ankieta na podstawie której oceniany będzie profil inwestycyjny klienta, w tym dopuszczalny, akceptowany przez kienta poziom ryzyka. W zależności od jej wyniku klientom będzie sugerowana strategia agresywna lub zrównoważona. W przypadku pierwszej z nich zalecany udział akcji i funduszy akcji w całym portfelu inwestycyjnym klienta będzie wynosił 75 proc., dla drugiej 45 proc.
 
Bezpłatna usługa doradztwa  inwestycyjnego może być  aktywowana w ramach istniejącego rachunku inwestycyjnego w DM mBanku lub po założeniu nowego.


Źródło: mBank
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Doradztwo w Domu Maklerskim mBanku ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora