Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowa Rada Nadzorcza w Diners Club PDF Drukuj Email
08.04.2016.
Diners Club działa na naszym rynku od 1997 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Całość udziałów w Diners Club Polska ma działający w Austrii DC Bank AG. Po raz pierwszy od powstania spółki została powołana rada nadzorcza, w której skład weszli: Miłosz Brakoniecki z obserwatorium.biz oraz Karl Kainzner i Peter Schwingelschloegl z DC Bank AG .Powołanie rady nadzorczej rekomendował już w ubiegłym zgromadzeniu wspólników zarząd firmy. 
 
- Powołanie rady nadzorczej wpisuje się w nową strategię Diners Club Polska oraz jest zgodne z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi najlepszych zasad ładu korporacyjnego – mówi Katarzyna Fatyga, dyrektor generalna i prezes zarządu Diners Club Polska.
 
Na razie firma nie ujawnia szczegółów na temat nowej strategii w Polsce. Nie jest jednak tajemnicą, że DC na naszym rynku czekają spore zmiany. Wynikają one m.in. z konieczności dostosowania się do przepisów dotyczących stawek interchange. Obecnie Diners Club korzysta z przepisów przejściowych, zgodnie z którymi może pobierać od sklepów wyższe prowizje niż banki za płatności kartami. Zgodnie z przyjętą jesienią ubiegłego roku nowelizacją ustawy o usługach płatniczych, firmy o udziałach rynkowych poniżej 3 proc. (czyli DC i AmEx) mają jeszcze trzy i pół roku do dostosowania się do obowiązujących stawek interchange (0,2-0,3 proc.). Dlatego też z początkiem kwietnia firma wprowadziła do oferty karty kredytowe. Do tej pory DC oferował wyłącznie karty obciążeniowe, a w ich przypadku nie zarabiał na odsetkach z kredytu. Powołanie rady nadzorczej, w skład której wchodzi ekspert dobrze znający polski rynek bankowy i osoby związane z DC Bank AG skłania do spekulacji, czy przypadkiem działania te nie są przymiarką do utworzenia banku w Polsce?

źródło: PRNews.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowa Rada Nadzorcza w Diners Club ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora