Zur Navigation | Zum Inhalt
Deutsche Bank Polish Masters PDF Drukuj Email
05.05.2016.
Już 7 maja br. na polu golfowym Kalinowe Pola koło Świebodzina odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny w ramach naszego cyklu golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Tegoroczna edycja to cykl najważniejszych w Polsce amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Rajszewie. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w zagranicznym turnieju.

Eliminacje na Kalinowych Polach będą pierwszą tegoroczną odsłoną cyklu Deutsche Bank Polish Masters, którego wielki finał odbędzie się 23-25 września 2016 r. jednocześnie na dwóch polach golfowych: First Warsaw Golf&CC w Rajszewie oraz Sobienie Królewskie G&CC pod Warszawą. W ramach projektu odbędzie się aż 9 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce. Podczas turnieju finałowego w Rajszewie wyłonionych zostanie aż 18-tu zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni na zagraniczny turniej. Szczegóły już wkrótce.

Równocześnie projekt obejmuje szereg atrakcji dla gości. W ramach każdej rozgrywki eliminacyjnej Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się piknik wraz z Akademią Golfa, czyli nauką gry w golfa dla początkujących pod okiem profesjonalnych trenerów.

Po raz drugi w Polsce, golfiści-amatorzy będą mieli szansę zagrać w turnieju, który na żywo będzie transmitowany w Telewizji Publicznej. Finałowy turniej w Warszawie zostanie wyemitowany  podczas 3-godzinnej relacji w TVP Sport HD live (niedziela, 20 września w godz. 14:00 – 17:00), a informacje o nim ukażą się m.in. w głównych wydaniach wiadomości TVP1, TVP2.

W amatorskim turnieju wezmą udział znani sympatycy tej dyscypliny sportu, a wśród nich oficjalni ambasadorzy naszego turnieju: były hokeista NHL, Mariusz Czerkawski i dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski, Tomasz Iwan.

Deutsche Bank i golf
Deutsche Bank od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. światowej klasy sportowiec - Tiger Woods. Turniej jest częścią legendarnego US-PGA-Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował  także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players’ Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

W Polsce Deutsche Bank od 12 lat patronuje cyklowi turniejów golfowych, opartemu na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. Początkowo był on organizowany pod nazwą Deutsche Bank Pro-Am Tour; w 2012 roku nasz turniej zyskał już międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 rozgrywki Deutsche Bank Polish Masters były finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadziły najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour w Europie. Od ubiegłego roku Deutsche Bank powrócił do koncepcji rywalizacji najlepszych polskich Amatorów, którzy walczyć będą o zaproszenie na zagraniczny turniej. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup - prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

Szczegółowe informacje o turniejach Deutsche Bank dostępne są na stronach: 

źródło: Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Deutsche Bank Polish Masters ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora