Zur Navigation | Zum Inhalt
DCC w bankomatach ING PDF Drukuj Email
16.05.2016.
ING Bank Śląski udostępnił posiadaczom kont w zagranicznych bankach usługę Dynamic Currency Convercion (DCC). Usługa pozwala rozliczyć transakcję wypłaty z bankomatu bezpośrednio w walucie danego konta.

Usługę DCC stosują banki na całym świecie. Korzystają z niej głównie zagraniczni turyści. Jej funkcjonalność polega na tym, że przewalutowania dokonuje lokalnie acquirer, a nie organizacja płatnicza tak jak to się odbywa klasycznie. Dodatkowo klient otrzymuje możliwość sprawdzenia parametrów przeliczeniowych i od razu widzi dokładną kwotę obciążenia w swojej walucie – powiedział Dariusz Olesiński, zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Gotówką i Obcymi Usługami Operacyjnymi w ING Banku Śląskim.

DCC to usługa skierowana do klientów obcych banków, którzy posiadają konta w zagranicznych walutach. Umożliwia przewalutowanie pieniędzy od razu podczas wypłaty z bankomatu – po aktualnym kursie ING Banku Śląskiego.  Klient sam decyduje czy chce skorzystać z usługi DCC (widzi na ekranie kurs i kwotę) czy wypłaca normalnym trybem (wtedy koszty przewalutowania przez organizację płatniczą i swój bank zobaczy dopiero w historii konta).

Usługa realizowana jest dla 6 najpopularniejszych walut: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP), frank szwajcarski (CHF), korona szwedzka (SEK), korona norweska (NOK).

Aktualna tabela kursowa dla usługi DCC dostępna jest na stronie - http://www.ingbank.pl/kursy-walut

źródło: Rzecznik Prasowy ING Bank Śląski S.A.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...DCC w bankomatach ING ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora