Zur Navigation | Zum Inhalt
SPOTKANIA Z LUKSUSEM - POMORSKIE RENDEZ VOUS PDF Drukuj Email
18.06.2016.
Ponad pięćdziesięciu największych graczy z sektora międzynarodowych produktów i usług luksusowych oraz premium zaprezentowało się podczas III edycji wystawy Pomorskie Rendez Vous zorganizowanej 6 czerwca w centrum Gdańska przez stocznię jachtową Sunreef Yachts.

Luksusowe jachty, samochody, biżuteria, moda, kosmetyka, alkohole, maszyny lotnicze, nowe technologie, ekskluzywne apartamenty, hotelarstwo, to tylko niektóre branże przedstawione przez Partnerów Pomorskiego Rendez Vous. Na zamkniętej imprezie, której obszar zajmował ponad 4 000 m2 zjawiło się ponad 800 gości z Polski i zagranicy, a w tym znane osobowości ze świata biznesu, sztuki, kultury oraz wielbicieli najznamienitszych produktów i szeroko pojętego "dolce vita". Patronat Honorowy nad Pomorskim Rendez Vous objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Mieczysław Struk, a nad Partnerstwem Merytorycznym czuwała firma doradcza KPMG, która od ponad sześciu lat jest autorem Raportu na temat Rynku Dóbr Luksusowych i Premium w Polsce.

Inicjatywa - Pomorskie Rendez Vous rozpoczęła się w 2013r. po powrocie Prezesa stoczni Sunreef Yachts – Francisa Lapp z chińskiej wyspy Hajnan, gdzie od lat organizowany jest spektakularny event (Hainan Rendez Vous) z obszaru „hi-ended” luxury łączący świat jachtingu z globalnymi marki ekskluzywnymi. Obserwując lokalny rynek i wzrost popytu na najlepsze jakościowo, wysublimowane i personalizowane rzeczy Francis Lapp stwierdził wówczas, że Polacy są gotowi na takie wydarzenie i koniecznie trzeba cykl podobnych imprez rozpocząć w naszym kraju. Jako lider w produkcji luksusowych katamaranów typu „custom made” – gdańska firma Sunreef Yachts została łącznikiem spotkań branży luksusowej w Polsce. W czerwcu 2013roku zorganizowano pierwsze Pomorskie Rendez Vous, któremu towarzyszyło siedmiu partnerów. W 2014 roku odbyła się druga impreza z udziałem dwudziestu jeden marek. Po dwuletniej przerwie firma Sunreef Yachts zdecydowała się kontynuować ideę spotkań i zaprosić do współpracy ponad piećdziesięciu starannie wyselekcjonowanych partnerów, a także patronów.

Celem nadrzędnym, jaki stawiają sobie organizatorzy Pomorskiego Rendez Vous to przedstawienie wielowymiarowości luksusu przejawiającego się w różnych dziedzinach życia oraz promocję dóbr doskonałej jakości, innowacyjnych, z bogatą historią w tle, tworzonych z pasją i zamiłowaniem do perfekcji. Pomorskie Rendez Vous to również doskonała platforma wymiany doświadczeń pomiędzy firmami reprezentującymi sektory biznesu nakierowane na tego samego odbiorcę.

Podczas tegorocznej, trzeciej edycji Pomorskiego Rendez Vous organizatorzy zadbali, aby goście mogli doświadczyć luksusu wszystkimi zmysłami, nie tylko wzrokowymi, ale również słuchowymi, dotykowymi, smakowymi i węchowymi. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17.00 i trwało do późnych godzin wieczornych. Prezentacje produktów i usług podczas wystawy dopełniły artystyczne występy gwiazd, a w tym koncert Anny Marii Jopek z zespołem oraz Gosi Bańki w repertuarze Haliny Poświatowskiej zaproszonych przez jednego z Partnerów – firmę Yamaha. Na scenie głównej wydarzenia, na specjalne zaproszenie Prezesa stoczni Sunreef Yachts – Francisa Lapp wystąpiły tancerki z rewii paryskiej prowadzonej przez Aleksandrę Kędzierską Fontaine oraz wybitna francuska piosenkarka Nathalie Cohen. Wrażenie na gościach pozostawił również pokaz najnowszej kolekcji Jesień – Zima 2016- 2017 Domu Mody La Mania prowadzonego przez Joannę Przetakiewicz. O walory smakowe zadbała m.in. firma Gaggenau, na stoisku której Szef Kuchni – Witek Iwański wykonał show „live cooking”.Firma developerska Invest Komfort zorganizowała natomiast rejsy do swojej inwestycji apartamentowej nad Motławą. Gościom nie zabrakło doskonałych alkoholi, a w tym bąbelków szampana MUMM od firmy Pernod Ricard. Branża motoryzacyjna, czyli Mercedes BMG Goworowski, Audi, JLR – Jaguar, Aston Martin, Land Rover, Porsche - Sopot, Lexus pokazali najnowsze modele samochodów. Ze stoczni Sunreef Yachts na event przypłynęły świeżo zwodowane katamarany: żaglowy Sunreef Supreme 68 oraz motorowy 70 Sunreef Power. Jednym z najbardziej wzruszających momentów były podziękowania Prezesa Francisa Lapp oraz jego żony Katarzyny Hetman-Lapp najbliższym znajomym, dzięki wsparciu którym mogą z takim powodzeniem rozwijać firmę i tworzyć takie inicjatywy, jak Pomorskie Rendez Vous.

Podczas Pomorskim Rendez Vous była obecna również fundacja Pankracy działająca na rzecz dzieci potrzebujących z okolic Trójmiasta i prowadzona przez Izabelę Kusznierewicz oraz Dorotę Stano. Środki zebrane ze sprzedaży obrazków, pośród gości wydarzenia zostaną przekazane na wakacje indywidualne podopiecznych z Sopockiego Domu Dziecka. 

„Już w 2013r., kiedy organizowaliśmy Iszą edycję Pomorskiego Rendez Vous wiedziałem, że Polacy są gotowi by doświadczać luksusu na najwyższym poziomie. Jestem dumny, że udaje nam się każdego roku zaprosić do współpracy coraz większą liczbę Partnerów, a nasza inicjatywa staje się obowiązkowym wydarzeniem sektora ekskluzywnego i jego wielbicieli. Do zobaczenia w przyszłym roku na Iv edycji Pomorskiego Rendez Vous”. - powiedział Francis Lapp – Prezes Stoczni Sunreef Yachts.

„Z ostatniej edycji raportu KPMG nt. rynku dóbr luksusowych w Polsce wynika, że systematycznie przybywa zamożnych i bogatych Polaków, od lat zwiększają się także ich łączne dochody netto. Szacujemy, że już za rok liczba zamożnych i bogatych osób w Polsce może po raz pierwszy przekroczyć 1 milion. Z kolei polskie marki premium i luksusowe odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. To wszystko sprawia, że wydarzenia takie jak Pomorskie Rendez Vous mają coraz większą grupę odbiorców zainteresowanych dobrami luksusowymi – powiedział Tomasz Wiśniewski, partner w KPMG w Polsce. „Z Francisem Lapp – Prezesem Stoczni Sunreef Yachts znamy się oraz przyjaźnimy od kilkunastu lat. Przez ten cały czas współpracujemy ze sobą i zawsze możemy na sobie polegać. 

Pomorskie Rendez-Vous jest największym wydarzeniem w sferze towarzysko biznesowej. Tak więc z wielką przyjemnością włączamy się w pomoc w zorganizowaniu tego eventu” – wyraził swoje zdanie Prezes Mercedes BMG Goworowski – Partner wydarzenia.

O Organizatorze:

Założona w 2002 r. przez francuskiego biznesmena Francisa Lapp stocznia Sunreef Yachts jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych żaglowych oraz motorowych katamaranów typu „custom made”. Przemyślane pod względem każdego detalu – jeśli chodzi o wygodę styl i bezpieczeństwo wyjątkowe jednostki Sunreef tworzone są specjalnie dla klientów szukających luksusu i przestrzeni. Katamarany te  charakteryzują się innowacyjnym designem, świetnymi osiągami, niskim zużyciem paliwa, a także inteligentnie zaprojektowaną strefą do życia na pokładzie . Dotychczas na terenie stoczni zwodowano prawie 100 jachtów, które żeglują w najdalszych zakątkach świata.

Partnerami Pomorskiego Rendez Vous 2016 byli:

Apart, Albert Riele, Audi, BMG Goworowski, Celier Aviation, Ćmielów, Domy Hybrydowe, Exclusive Club, Gaggenau, GB Aircraft, Hastens, Holistic Clinic, Inglot, Invest Komfort, Lotnisko im. Lecha Wałęsy, Land Rover, Jaguar, Aston Martin, La Mania, Laura Lingerie, Lexus, Lufthansa, Luxury Travel, Medicover, Mesmetric, Monogram, NDI, Olewnik, Chivas, Ostoya, G.H.Mumm, Philip Morris, Porsche, Puro Hotel, Sofitel Sopot, Sotheby's Realty, Sunreef Yachts Charter, Syrius Group, T.Deker, Textron Aviation, Urząd Marszałkowski, Winers, Vasari, VR VISIO, Yamaha, Bosendorfer, Kler, Yamaha Motors, KPMG, Premium Yachting, Green Dream Boats 

źródło: Sunreef Yachts
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...SPOTKANIA Z LUKSUSEM - POMORSKIE RE... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora