Zur Navigation | Zum Inhalt
Festiwal Whisky Jastrzębia Góra PDF Drukuj Email
25.08.2016.
Już 26 i 27 sierpnia 2016 roku w Jastrzębiej Górze odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Whisky. Od godziny 10 na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje – rozmowy z autorytetami ze świata whisky, degustacje, masterclasses, stoiska największych producentów złotego trunku, premiery  od niezależnych bottlerów oraz koncerty.

Po raz trzeci Jastrzębia Góra na dwa festiwalowe dni zamieni się w stolicę świata whisky. Koneserzy złotego trunku oraz osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z whisky będą mogły przez 2 dni degustować, poznawać i odkrywać fascynujący świat whisky, whiskey i burbonów. Na festiwalu nie zabraknie także firmy Stilnovisti, która od ponad 10 lat zajmuje się inwestycjami w alkohole.

– Dla uczestników festiwalu przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje. Na nasze zaproszenie festiwal odwiedzi najwybitniejszy autorytety ze świata whisky: Charles MacLean. Poprowadzi masterclass na którym zaprezentujemy absolutną premierę – Puffin Whisky. Ponadto zapraszamy na inspirującą prelekcję Wiesława Kota dotyczącą historii whisky w kinie – od porucznika Borewicza do Jamesa Bonda. – mówi Krzysztof Maruszewski, założyciel firmy Stilnovisti oraz redaktor naczelny dwumiesięcznika Whisky. – Punktem kulminacyjnym będzie z pewnością sobotnie rozstrzygnięcie konkursu magazynu Whisky na najlepszą szkocką whisky dystrybuowaną w Polsce  – dodaje prezes Maruszewski.

W ramach dodatkowych atrakcji uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach gry na dudach, licznych koncertach i konkursach oraz w wielu interesujących panelach dyskusyjnych.

W ramach jedno-, lub dwudniowych biletów uczestnicy festiwalu będą mogli spróbować różnorodnych dramów dostępnych na festiwalowych stoiskach. Kupujący otrzymają kieliszek degustacyjny, a także zestaw bonów, które będą środkiem płatniczym obowiązującym podczas festiwalu. 

Organizatorem i gospodarzem festiwalu jest Dom Whisky – największy w Polsce whisky bar z ponad 2000 butelek whisky, którego sieć można znaleźć również w Warszawie i Wrocławiu. Patron medialny nad imprezą objął Whisky Magazyn – pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tematyce whisky – oraz Whisky Quarterly – luksusowy brytyjski kwartalnik dla miłośników i koneserów  whisky.

Więcej szczegółów oraz ceny biletów można znaleźć na stronie: www.festiwalwhisky.pl

źródło: Forte PR
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Festiwal Whisky Jastrzębia Góra ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora