Zur Navigation | Zum Inhalt
Finał Deutsche Bank Polish Masters PDF Drukuj Email
22.09.2016.
W dniach 23-25 września br., na dwóch polach golfowych pod Warszawą: First Warsaw G&CC oraz Sobienie Królewskie G&CC, odbędzie się finałowy turniej w ramach amatorskiego cyklu golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w prestiżowych rozgrywkach golfowych na Majorce. 

Ze względu na rosnącą popularność, jaką cieszy się seria Deutsche Bank Polish Masters, pierwszy raz w historii finał rozegrany zostanie na dwóch obiektach równocześnie – w piątek około stu zawodników z niższych kategorii handicapowych zagra w Rajszewie, a natomiast golfiści z wyższym HCP oraz zaproszeni gracze VIP w Sobieniach Królewskich. W drugiej rundzie nastąpi zmiana pól, a do niedzielnego finału w Rajszewie zostanie dopuszczonych najlepszych 88 zawodników.

Tegoroczna edycja to cykl najważniejszych w Polsce amatorskich rozgrywek , w ramach którego w tym sezonie odbyło się 9 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce, w których wystartowało aż 1260 golfistów. Awans do finału realizowanego równolegle w Sobieniach i w Rajszewie wywalczyli najlepsi zawodnicy w pięciu kategoriach handicapowych. Podczas turnieju finałowego wyłonionych zostanie 18-tu zwycięzców, którzy otrzymają zaproszenie na wyjazdowy turniej zorganizowany w prestiżowym ośrodku na Majorce.

W amatorskim turnieju wezmą udział znani sympatycy tej dyscypliny sportu, a wśród nich oficjalni ambasadorzy naszego turnieju: były hokeista NHL, Mariusz Czerkawski, dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski, Tomasz Iwan oraz dziennikarz i satyryk Rafał Bryndal. Wśród golfistów, którzy triumfem w turniejach eliminacyjnych wywalczyli prawo startu w wielkim finale znaleźli się m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, a także snowboardzista Michał Ligocki.

Finałowa rozgrywka w Rajszewie zostanie wyemitowana podczas 3-godzinnej relacji na żywo w TVP Sport HD (niedziela, 25 września w godz. 14:00 – 17:00).

Jednocześnie projekt obejmuje szereg atrakcji dla gości. W ramach finałowych rozgrywek Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się piknik wraz z Akademią Golfa, czyli nauką gry w golfa dla początkujących pod okiem profesjonalnych trenerów.

- Od 12 lat budujemy wizerunek golfa w świadomości Polaków nie tylko jako sportu dla biznesmenów, czy rentierów, ale przede wszystkim jako znakomitej rozrywki dla całej rodziny. Golf to sport, w którym sprawdzić może się każdy, niezależnie od płci, wieku i sprawności fizycznej – wystarczy tylko znaleźć w sobie pasję. Dlatego cieszy nas fakt, że z roku na rok przybywa graczy, klubów oraz imprez golfowych. W tym roku - ze względu na rekordową popularność – finał Deutsche Bank Polish Masters po raz pierwszy zostanie rozegrany równocześnie na dwóch podwarszawskich polach - First Warsaw Golf i Sobienie Królewskie Golf & Country Club. – Leszek Niemycki, Wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska. 

Harmonogram wydarzenia:

23 i 24 września - rywalizacja na dwóch polach golfowych: First Warsaw G&CC oraz Sobienie Królewskie G&CC

25 września - First Warsaw Golf & Country Club, Rajszew
godz. 09:00 - Start rundy finałowej turnieju 
godz. 14:00 - Start pikniku golfowego dla zaproszonych gości

• Kibicowanie najlepszym zawodnikom rundy finałowej Deutsche Bank Polish Masters
• 3-godzinna transmisja live w TVP Sport HD
• Nauka gry w golfa pod okiem profesjonalnych trenerów
• Jazdy testowe najnowszymi modelami Mitsubishi
• Gry i zabawy dla najmłodszych
• Piknik towarzyszący rozgrywkom
• Muzyka na żywo

ok. godz. 17:30 Ceremonia wręczenia nagród

Więcej informacji na stronie:

Deutsche Bank i golf

Jako Bank o globalnym zasięgu od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. światowej klasy sportowiec - Tiger Woods. Turniej jest częścią legendarnego US-PGA-Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował  także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players’ Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

W Polsce Deutsche Bank od 12 lat patronuje cyklowi turniejów golfowych, opartemu na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. Początkowo był on organizowany pod nazwą Deutsche Bank Pro-Am Tour, natomiast w 2012 roku, dzięki zaangażowaniu Banku i Organizatorów, zyskał już międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 rozgrywki Deutsche Bank Polish Masters były finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadziły najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour. W 2015 roku Bank powrócił do organizowania cyklu rozgrywek dla amatorów z wielkim finałem w Rajszewie. W tym roku - ze względu na rosnącą popularność – finał Deutsche Bank Polish Masters po raz pierwszy zostanie rozegrany równocześnie na dwóch podwarszawskich polach: First Warsaw oraz Sobienie Królewskie. 18-stu zwycięzców finałowej rozgrywki otrzymuje możliwość uczestniczenia w zagranicznym turnieju wyjazdowym. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup - prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

źródło: Deutsche Bank
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Finał Deutsche Bank Polish Masters ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora