Zur Navigation | Zum Inhalt
Diners Club wchodzi do Kazachstanu PDF Drukuj Email
17.10.2016.
Od połowy września płatności kartami kredytowymi oraz obciążeniowymi Diners Club są  akceptowane w Republice Kazachstanu.
 
Karty Diners Club były dotąd akceptowane w 185 państwach. Od tej jesieni dołączył do nich Kazachstan. Na razie płatności kartami DC można dokonywać w ponad 50 proc. punktów handlowo-usługowych w tym kraju. Użytkownicy kart Diners Club mogą również wypłacać gotówkę z ponad 2,2 tys. bankomatów.
 
- Kazachstan to kierunek który coraz bardziej interesuje polskich przedsiębiorców. Podczas niedawnej wizyty prezydenta tego kraju w Polsce zainteresowanie przedstawicieli biznesu było większe niż podczas pobytu prezydenta Chin. W jeden dzień zawarto 15 porozumień biznesowych o wartości 1 mld USD. To tylko jeden z wielu dowodów na to, że między firmami polskimi i kazachskimi istnieją duże możliwości współpracy i synergii i jeden z powodów poszerzenia sieci akceptacji Diners Club o to państwo. Co ciekawe, pierwszych dwóch płatności po uruchomieniu obsługi kart Diners Club w Kazachstanie dokonali właśnie Polacy – mówi Katarzyna Fatyga.
 
Płatności kartami Diners Club w Kazachstanie rozlicza Kazkommertsbank – który jest największym miejscowym centrum rozliczającym. Szacuje się, że wraz z wejściem DC do Kazachstanu rynek płatniczy tego kraju zyskał ponad 25 tys. nowych klientów.
W planach Diners Club International i Kazkommertsbank jest również wprowadzenie płatności zbliżeniowych. Ma to nastąpić w pierwszym kwartale 2017 r.
 
Źródło: Diners Club
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Diners Club wchodzi do Kazachstanu ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora