Zur Navigation | Zum Inhalt
Dynamiczny Citi Handlowy PDF Drukuj Email
16.11.2016.
Bank Citi Handlowy opublikował wyniki trzeciego kwartału 2016 roku. W trzecim kwartale 2016 roku Bank wypracował zysk netto na poziomie 145 mln zł. Wzrost przychodów w wymagającym otoczeniu rynkowym o 11 procent rok do roku z rezultatem 512 mln zł. Bank utrzymał mocne wskaźniki rentownościowe, kapitałowe i płynnościowe na tle sektora: wskaźnik ROA wyniósł 1,3% (sektor 0,7%), wskaźnik ROTE na poziomie 11,8% (sektor 6,6 proc.). Bardzo dobra pozycja kapitałowa została odzwierciedlona wskaźnikiem Tier1 na poziomie 17,1% (o 6,85 punkta procentowego powyżej wymogu regulacyjnego). Bank konsekwentnie wypracowuje wzrost wolumenów kredytowych - o 3 procent rok do roku zarówno w grupie klientów instytucjonalnych, jak i detalicznych. 

- Stawiamy na innowacyjność i bezpieczeństwo co w trzecim kwartale, pełnym dynamicznych zmian w Europie i na świecie zyskiwało na znaczeniu. Ważnym wyróżnikiem Citi Handlowy pozostaje silna pozycja kapitałowa (znacznie powyżej wymogu regulacyjnego), zdrowy portfel kredytów  oraz wysoka strukturalna płynność. Te elementy w  połączeniu z globalną obecnością w ramach grupy Citi, jedyną taką wśród dużych graczy na polskim rynku oraz profesjonalnym zespołem bankowców obsługujących firmy, pozwalają nam skutecznie wspierać klientów.  – powiedział Sławomir Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy.

Rozwój private banking.

Jednym z Wiodących obszarów specjalizacj Banku, jest oferta dla wymagających klientów. Citi Handlowy mając na uwadze dynamikę wzrostu segmentu private banking w grudniu ubiegłego roku jako pierwszy na rynku bankowym wprowadził dla klientów z portfelem 3 mln zł ofertę Citigold Private Client. W trakcie 12 miesięcy odnotowano wzrost liczby klientów CPC o 26 proc  i Citigold o 14 proc.

Warto również podkreślić, że Dom Maklerski Citi Handlowego pozostaje liderem pod względem obrotów na Giełdzie Papierów Wartościowych z udziałem na poziomie 11,6%, co oznacza, że był to najlepszy jak dotąd kwartał pod względem udziału rynkowego od początku 2015 roku. Wartość transakcji sesyjnych zawartych za pośrednictwem DMBH na rynku akcji na GPW wyniosła 11,3 mld zł.

Prezentacja podsumowująca wyniki za trzeci kwartał 2016 roku dostępna jest na stronie www.citihandlowy.pl w sekcji Relacje Inwestorskie. 

źródło: Citi Handlowy
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Dynamiczny Citi Handlowy ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora