Zur Navigation | Zum Inhalt
Trener Finansowy w ING Bank Śląski PDF Drukuj Email
23.11.2016.
ING Bank Śląski udostępnił klientom Trenera Finansowego, który wspiera klientów w zarządzaniu ich pieniędzmi. Trener Finansowy - element systemu bankowości internetowej Moje ING - pomaga przeanalizować sytuację finansową i na tej podstawie wskazuje rozwiązania w zakresie kontroli wydatków, oszczędzania czy pomnażania pieniędzy, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

- Moje ING nie jest jedynie systemem transakcyjnym, ale ma dawać naszym klientom wsparcie o charakterze doradczym. Dotychczasowa możliwość analizy i kontroli swoich wydatków, planowanie przyszłych płatności, narzędzia wspierające osiąganie celów oszczędnościowych czy serwis ułatwiający inwestowanie w fundusze, teraz, dzięki Trenerowi zostają uzupełnione o wsparcie w planowaniu i zarządzaniu sytuacją finansową. Zależy nam, aby nasi klienci byli świadomi korzyści, jakie daje dobry plan finansowy dopasowany do obecnej sytuacji i konsekwentnie realizowany dzięki narzędziom i produktom dostępnym w Moje ING. Chcemy edukować klientów, że pieniądze mają różne przeznaczenie i służą do realizacji różnych celów, dlatego warto świadomie nimi zarządzać – powiedział Daniel Szewieczek, dyrektor Departamentu Środków Powierzonych w ING Banku Śląskim.

- Dlatego udostępniliśmy narzędzie, które pomoże przyjrzeć się własnym finansom, zaplanować i zbudować bezpieczeństwo finansowe. Trener Finansowy pomoże osobom rozpoczynającym  oszczędzanie, jak i tym, którzy już zgromadzili znaczące nadwyżki, wskaże ile z tych pieniędzy warto ulokować w fundusze oraz jaka mogłaby być optymalna struktura portfela funduszy – dodał Daniel Szewieczek.

Trener Finansowy, po wprowadzeniu przez klienta celu finansowego, bazując na wysokości dochodów, wydatków i wieku, wylicza indywidualny poziom poduszki finansowej, czyli pieniędzy, które należy zgromadzić na nieprzewidziane wydatki. Po sprawdzeniu  jaką część z tej kwoty klient już posiada, Trener stawia diagnozę sytuacji finansowej, a także określa zalecenia jak osiągnąć zamierzone cele finansowe. Następnie proponuje skorzystanie z narzędzi i produktów dostępnych w systemie Moje ING. Dla klientów, którzy stworzyli  już swoją poduszkę finansową oraz posiadają dodatkowe nadwyżki, Trener udziela porady inwestycyjnej o charakterze ogólnym, proponując optymalny portfel funduszy, który wskazuje ile i w jakie typy funduszy zainwestować.

Trener Finansowy, podobnie jak cały system Moje ING, został zbudowany w technologii RWD i dostępny jest na wszystkich typach urządzeń, w tym w aplikacji mobilnej.
 
źródło: Biuro Prasowe ING Bank Śląski 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Trener Finansowy w ING Bank Śląski ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora