Zur Navigation | Zum Inhalt
Kolejne szczegóły ofensywy BRE Banku w segmencie private banking. PDF Drukuj Email
06.03.2007.

Jak już wcześniej informowaliśmy, BRE Bank od początku bieżącego roku przystąpił do ofensywy w segmencie private banking. Pierwszym tego sygnałem było przekształcenie spółki Skarbiec Investment Management w BRE Wealth Management. W gazecie Parkiet z dnia 27 lutego b.r. ukazał się artykuł przybliżający kolejne szczegóły zmian oferty BRE Banku.

"Do tej pory private banking w Polsce polegał na inwestowaniu płynnego majątku naszych klientów - powiedział Daniel Ścigała Dyrektor private banking w BRE. - Ale wielu z nich ma nie tylko kilkaset tysięcy czy kilka milionów wolnych środków do zainwestowania. Mają też np. udziały w swoich spółkach o wartości kilkudziesięciu milionów złotych czy nieruchomości o znacznej wartości. Zachęcamy ich do tego, żeby i takie aktywa objęły nasze usługi."

Zdaniem Dyrektora, klienci którzy wybiorą taki model zarządzania majątkiem, mogą liczyć na korzyści podatkowe: "- Wszystkie aktywa powierzone przez klienta wealth management trafić mogą do np. zamkniętego funduszu inwestycyjnego utworzonego dla konkretnego klienta. Dochody generowane przez aktywa wprowadzone do funduszu nie będą generowały obowiązku podatkowego od razu - wyjaśnia Ścigała. Chodzi o zyski z zarządzania aktywami, ale też ze sprzedaży posiadanego przez klienta przedsiębiorstwa. Podatek trzeba będzie i tak zapłaci, ale dopiero w chwili umarzania certyfikatów inwestycyjnych. Dlatego na największe korzyści z "kredytu podatkowego" mogą liczyć ci, którzy "wniosą" swój majątek do funduszu inwestycyjnego na dłużej."

Według Dyrektora Ścigały, usługa zarządzania majątkiem będzie opłacalna dla osób dysponujących co najmniej 50 mln. zł (kwota obejmująca wartość udziałów w spółkach albo nieruchomości klienta). Aby się to opłacało, aktywa, które zostaną wniesione do funduszu, muszą bowiem generować dochód, gdyż utrzymanie zamkniętego funduszu to wydatek rzędu pół miliona złotych w skali roku. W przyszłości usługa ma być dostępna również dla mniej majętnych Klientów. Ich aktywa będą bowiem trafiały do subfunduszy jednego podmiotu zamkniętego.

Według banku prowadzone są już pierwsze rozmowy z osobami, zainteresowanymi nową usługą. Pierwsze umowy mogą być podpisane w ciągu miesiąca, dwóch. Co ciekawe na polskim rynku odnotowano już pojedyncze transakcje polegające na przeniesieniu majątku do osobnego podmiotu, w celu ochrony przed podatkiem dochodowy, miały już miejsce. Ostatnim takim przykładem jest zamiar uruchomienia własnego TFI przez rodzinę Dudów.

Z gazety dowiadujemy się również, że BRE Bank liczy na to, że już w tym roku uda mu się przyspieszyć pozyskiwanie aktywów z segmentu private banking. W ubiegłym roku aktywa tego segmentu wzrosły w BRE o 20% do 4,4 mld. zł. "Teraz mogą się zwiększać nawet dużo szybciej" - uważa Daniel Ścigała, szef pionu private banking w BRE. Ma w tym pomóc właśnie nowa usługa bankowości prywatnej - wealth management na światowym poziomie. Cały artykuł można przeczytać na stronie BRE Banku.

źródło: "BRE Bank chce przyciągnąć najbogatszych nową usługą", Parkiet, 27.02.2007 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Kolejne szczegóły ofensywy BRE Bank... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora