Zur Navigation | Zum Inhalt
Bank Pekao SA nagrodzony. PDF Drukuj Email
09.04.2017.
Bank Pekao został uhonorowany prestiżowym tytułem Banku Roku w konkursie organizowanym przez “CEE M&A Awards”. Tym samym, w opinii międzynarodowych specjalistów Bank  Pekao w 2016 roku dostarczał najlepsze rozwiązania dotyczące finasowania fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej.
 
Niezależni eksperci z zakresu Venture Capitals, zarządzający funduszami Private Equity, specjaliści od fuzji i przejęć docenili wiodącą rolę Banku Pekao w organizowaniu finansowania dla najważniejszych transakcji, które odbyły się w ubiegłym roku, a 2016 rok był rekordowy pod względem ilości projektów M&A. 

W 2016 roku, jednym z kilku znaczących sukcesów Banku była największa zrealizowana w Polsce transakcja Private Equity, czyli przejęcie sieci sklepów Smyk przez Fundusz Bridgepoint za ogromną kwotę 1,06 mld zł. Bank Pekao razem ze spółką zależną Pekao Investment Banking pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania oraz wyłącznego doradcy finansowego Funduszu Bridgepoint. 

2017 rok rozpoczął się od poprawienia rekordu ustanowionego przez Bridgepoint. W styczniu br. Fundusze Cinven, MidEuropa Partners i Permira za rekordową w historii branży e-commerce kwotę 3,84 mld zł kupiły serwis Allegro. Przy tej transakcji Bank Pekao pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania. Transakcją o zdecydowanie mniejszej kwocie, ale równie innowacyjną co powyższe był wykup większościowego pakietu akcji Pekaes, w celu wyjścia z giełdy. Bank Pekao pełnił w niej rolę wyłącznego, wiodącego organizatora finasowania.   

Dzięki unikalnej wiedzy oraz doświadczeniu największego w Polsce zespołu finansowania strukturyzowanego i M&A możemy dostosować finansowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Pozwala nam to brać udział w realizacji wyjątkowych w skali Europy transakcji. Jesteśmy Bankiem pierwszego wyboru dla działających w Polsce funduszy inwestycyjnych oraz polskich firm, które chcą razem z nami realizować swoje projekty. W ubiegłym roku Bank Pekao uczestniczył we wszystkich, najważniejszych transakcjach, które odbyły się na polskim rynku. Nagroda „Banku Roku” jest tego wyrazem – powiedział Andrzej Kopyrski Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

źródło: Bank Pekao SA
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Bank Pekao SA nagrodzony. ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora