Zur Navigation | Zum Inhalt
Fundusze Amundi w Deutsche Bank Polska PDF Drukuj Email
07.05.2017.
Do oferty Deutsche Bank Polska dołączyły fundusze Amundi Polska TFI. Siedem subfunduszy o zróżnicowanych strategiach oferowanych jest w ramach funduszu Amundi Parasolowy FIO. Klienci mogą nabyć jednostki uczestnictwa także dzięki nowoczesnej platformie internetowej dbnavi.

Do oferty Deutsche Bank zostały wprowadzone fundusze inwestycyjne dostępne w polskich złotych: Amundi Akcji Małych i Średnich Spółek, Amundi Akcyjny, Amundi Globalnych Perspektyw, Amundi Obligacji, Amundi Płynnościowy, Amundi Stabilnego Wzrostu i Amundi Zrównoważony. Tym samym liczba funduszy, w które mogą inwestować Klienci Deutsche Bank zwiększyła się do 808. Fundusze oferowane są w ramach funduszu parasolowego Amundi Parasolowy FIO. Takie rozwiązanie oznacza możliwość zamiany jednostek w ramach produktu bez każdorazowego naliczania podatku od dochodów kapitałowych. Podatek ten będzie pobrany dopiero w momencie umorzenia jednostek.

Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA jest częścią grupy Amundi – największej w Europie i jednej z dziesięciu największych na świecie firm zarządzających aktywami. Grupa Amundi zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 1 bln euro – to ponad 12 razy więcej niż wartość dochodów polskiego budżetu w 2017 roku. Firma współpracuje z doświadczonymi zespołami ekspertów inwestycyjnych, działającymi w największych centrach finansowych Europy (Paryż, Londyn, Mediolan), Azji (Japonia, Hongkong, Singapur), Australii i USA.

Minimalna wpłata w przypadku każdego z funduszy wynosi 500 złotych. Jednostki można nabyć w Oddziałach Deutsche Bank lub za pośrednictwem internetowej platformy dbnavi, czyli bezpłatnego narzędzia pozwalającego na tworzenie predefiniowanych portfeli, dostępnego dla wszystkich zainteresowanych inwestowaniem za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych. Umożliwia wyszukiwanie i porównywanie ponad produktów 20 TFI dostępnych w ofercie Deutsche Bank.

Podstawowe parametry Amundi FIO:
- Towarzystwo funduszy inwestycyjnych: Amundi Polska TFI
- Waluta: PLN
- Minimalna wielkość pierwszej wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa: 500 zł
- Minimalna wielkość każdej następnej wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa: 50 zł
- Brak opłat za umorzenie jednostek uczestnictwa 
- Opłata za zarządzanie: od 0,3% do 3,5% w skali roku, w zależności od wybranego subfunduszu
- Opłata za nabycie: w zależności od inwestowanej kwoty, maksymalnie 5%

źródło: 
Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Fundusze Amundi w Deutsche Bank Pol... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora