Zur Navigation | Zum Inhalt
Deutsche Bank Polska bez private banking PDF Drukuj Email
26.12.2017.
Bank Zachodni WBK wraz ze swoim większościowym akcjonariuszem Banco Santander podpisali z Deutsche Bank AG, właścicielem Deutsche Bank Polska, umowę dotyczącą przeniesienia na Bank Zachodni WBK wydzielonej części Deutsche Bank Polska. Wydzielona część Deutsche Bank Polska obejmie: bankowość detaliczną, w tym private banking, business banking obejmujący Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, a także sieć placówek, agentów, pośredników i partnerów oraz dom maklerski DB Securities.

Przeniesienie składników tworzących wydzieloną część Deutsche Banku Polska do Banku Zachodniego WBK nastąpi z mocy prawa, po zarejestrowaniu przeprowadzonego w Deutsche Bank Polska podziału przez wydzielenie. Przeprowadzenie i zakończenie transakcji nie wiąże się z dodatkowymi aktywnościami ze strony klientów w tym zakresie, a numery przenoszonych rachunków klientów zostaną zachowane.
 
Przedmiotem transakcji nie będzie portfel walutowych produktów kredytowych, zabezpieczonych hipoteką, który pozostanie w Deutsche Bank Polska. 
 
Do Banku Zachodniego WBK włączona zostanie sieć placówek wraz z kanałami dystrybucji pośredniej. Jak podano w komunikacie, Bank Zachodni WBK jest zainteresowany kontynuacją i rozwojem tej formy współpracy, co pozwoli zwiększyć dostępność produktów i usług. Intencją BZ WBK jest kontynuacja umów z firmami partnerskimi, aby zachować otwartą architekturę produktów inwestycyjnych. Zrealizowanie transakcji planowane jest na IV kwartał 2018 r., pod warunkiem wcześniejszego uzyskania wszystkich zgód regulacyjnych i korporacyjnych.

Na decyzję o sprzedaży nie miały wpływu wyniki działalności Deutsche Bank Polska S.A.; decyzja została podjęta zgodnie ze strategią Deutsche Bank AG, która ma na celu uproszczenie struktur i zwiększenie efektywności organizacyjnej. Deutsche Bank będzie kontynuować w Polsce działalność poza pionem biznesu detalicznego i business banking, tj. w ramach Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, w tym Globalnej Bankowości Transakcyjnej. Tym samym Deutsche Bank Polska S.A. będzie nadal świadczył usługi bankowe na rzecz polskich i zagranicznych Klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i organów rządowych. Kontynuowana będzie również obsługa Klientów posiadających kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne denominowane w walutach obcych.Źródło: PRNews.pl/BZ WBK/ Deutsche Bank Polska
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Deutsche Bank Polska bez private ba... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora