Zur Navigation | Zum Inhalt
Zmiany kadrowe w polskim private bankingu PDF Drukuj Email
16.12.2018.
W ostatnim czasie doszło do zmian kadrowych w obszarze private banking w Alior Banku i banku Pekao SA.

Rada Nadzorcza Alior Banku zdecydowała o uzupełnieniu obecnego składu Zarządu. Powołano nowych wiceprezesów odpowiedzialnych za obszary ryzyka, bezpieczeństwa oraz bankowość prywatną.

Obszar Private Banking zostanie powierzony od 1 stycznia 2019 roku przez Radę Nadzorczą Dariuszowi Szwedowi. To menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym. Bezpośrednio przed powołaniem na członka Zarządu Alior Banku pełnił funkcję dyrektora departamentu Private Banking w Santander Bank Polska, gdzie odpowiadał za nadzór nad kompleksową działalnością biznesową, wliczając w to aspekty związane z ryzykiem operacyjnym, kredytowym i reputacyjnym. Sprawował też nadzór nad detaliczną częścią działalności Domu Maklerskiego Santander Bank Polska. Był członkiem zespołu zarządzającego połączeniem Santander Bank Polska i wydzielonej części Deutsche Banku. W pracach związanych z fuzją nadzorował obszar bankowości prywatnej. Odpowiedzialny był za analizę i wdrażanie docelowych rozwiązań biznesowych w połączonym banku. Dariusz Szwed z Santander Bank Polska związany był nieprzerwanie od 1995 roku. Ukończył Wydział Bankowości i Finansów w Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Zarządzanie na Politechnice Częstochowskiej. Posiada również dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W wyniku nowego podziału kompetencji w zarządzie Banku Pekao S.A. pion Bankowości Prywatnej, który do tej pory podlegał Roksanie Ciurysek-Gedir,  będzie nadzorowany przez Marka Tomczuka, wiceprezesa ds. bankowości detalicznej.

Marek Tomczuk wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., od lipca 2017 r. nadzoruje Pion Bankowości Detalicznej, a dodatkowo od grudnia 2018 r. Pion Bankowości Prywatnej. Posiada 17-letnie doświadczenie w sektorze bankowym. Od 10 lat zarządza sieciami dystrybucji w obszarach bankowości przedsiębiorstw i detalicznym.  Karierę rozpoczynał w Banku Handlowym w obszarze Bankowości Przedsiębiorstw, gdzie był Dyrektorem Regionalnym Sprzedaży ds. Bankowości Transakcyjnej i Inwestycyjnej, a później w Pionie Bankowości Detalicznej – Dyrektorem Sieci CitiBusiness. Następnie objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży w segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Banku DNB Nord należącego do Grupy DNB – największej norweskiej grupy finansowej. Jako Dyrektor Departamentu w Kredyt Banku (belgijska Grupa KBC) był odpowiedzialny za zbudowanie niezależnej linii biznesowej oraz zarządzanie siecią sprzedaży MSP. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do wzmocnienia wizerunku Kredyt Banku oraz świadomości marki na rynku. Należał do ścisłego grona menedżerów przygotowujących połączenie Kredyt Banku z Bankiem Zachodnim WBK, gdzie objął stanowisko Dyrektora Makroregionu Detalicznego.

W Raiffeisen Polbank (należącego do Raiffeisen Bank International AG – jednej z największych grup bankowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej) jako Dyrektor Nadzorujący ds. Sieci Sprzedaży zarządzał podległym obszarem Bankowości Detalicznej. Odpowiadał za Departament Zarządzania Siecią Oddziałów, Departament Sieci Franczyzowej i Brokerskiej oraz Tele Sales. Jednocześnie pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Raiffeisen TFI oraz Prezesa Zarządu spółki Raiffeisen Financial Services Polska Sp. z o.o. Uhonorowany tytułem „Lider Roku Raiffeisen Bank Polska”. W 2017 roku został powołany na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej w następujących Spółkach: Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. i Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. oraz na Członka Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A. Ukończył studia na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

źródło: PRNews.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Zmiany kadrowe w polskim private ba... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora