Zur Navigation | Zum Inhalt
Diners Club w BPS PDF Drukuj Email
24.12.2018.
Diners Club będzie wydawał karty klientom banków spółdzielczych z grupy BPS. Na przyszły rok organizacja zapowiada równiez m.in. nowy serwis internetowy oraz karty denominowane w euro.

Wydawca kart nawiązał współpracę z Grupą BPS, do której należy blisko 350 banków spółdzielczych.

Pierwsza karta z logo Diners Club i BPS zostanie wydana na początku 2019 r. Za cały proces wydawnictwa i obsługi będzie odpowiadać Diners Club, co oznacza, że banki spółdzielcze nie będą musiały ponosić kosztów wdrożeniowych. Klienci będą mieli do dyspozycji pełen zakres produktów oferowanych przez wydawcę. Jest to siedem różnych kart skierowanych do osób prywatnych i przedsiębiorców. Ich posiadacze będą mogli korzystać ze wszystkich aktualnych promocji, m.in. obniżonego oprocentowania kredytu (6 proc.) i niższej prowizji za wypłatę z bankomatów (4 proc.). 

Bankowość spółdzielcza nie jest jedynym obszarem, w którym Diners Club Polska poszukuje nowych partnerów. Prowadzi rozmowy z bankami komercyjnymi i agentami rozliczeniowymi. Na przyszły rok wydawca szykuje garść nowości. Najpierw odda do dyspozycji klientów gruntownie przebudowany serwis internetowy, który pozwoli zarządzać kartami także na smartfonie. Spółka prowadzi prace nad tokenizacją oraz planuje wprowadzić do oferty karty denominowane w euro. Firma usprawni także proces wydawania kart.

Karty Diners Club akceptowane są obecnie w około 80 proc. terminali POS w Polsce. Trwają prace nad rozszerzeniem sieci o kolejne punkty. Plany zakładają m.in. wejście w obszar Smart City (zakup biletów komunikacji miejskiej) i tzw. vendingu.

źródło: pb.pl, "Diners Club nawiązał współpracę z BPS", autor: Wojciech Boczoń Analityk Bankier.pl, Redaktor prowadzący PRNews.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Diners Club w BPS ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora