Zur Navigation | Zum Inhalt
Miasta miliarderów PDF Drukuj Email
17.05.2019.
Prawie 30 proc. światowej populacji miliarderów w 2018 roku mieszkało w 15 miastach - wynika z raportu Wealth-X 2019 Billionaire Census. Przeanalizowano w nim dane z globalnej bazy Wealth-X, zawierającej dane o najbogatszych ludziach na świecie.

W raporcie przyjrzano się również, jak liczba miliarderów w poszczególnych miastach rosła lub kurczyła się w porównaniu z 2017 rokiem.

Spora część światowej populacji miliarderów mieszka w Azji Wschodniej - na liście znalazło się cztery miasta leżące w tej części azjatyckiego kontynentu. Okazuje się, że miliarderzy mieszkający tam odczuli spadki na giełdzie.

Oto 10 miast z największą liczbą miliarderów w 2018 roku:

9. (ex aequo) Bombaj (Indie) jest miastem prawdziwych kontrastów. Może się pochwalić relatywnie sporą populacją miliarderów, podczas gdy połowa ludności miasta żyje w slumsach. Liczba miliarderów: 38 (spadek o 1).

9. (ex aequo) Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) ma silny przemysł naftowy, który pozwala budować bogactwo. Liczba miliarderów: 38 (spadek o 2).

7. (ex aequo) Miliarderzy z Los Angeles (USA) zarabiają dzięki nieruchomościom, rynkom kapitałowym i startupom. Liczba miliarderów: 39 (spadek o 2).

7. (ex aequo) Singapur odnotował największe zmniejszenie miliarderów w zestawieniu. Powodem były spadki na rynkach akcji. Liczba miliarderów: 39 (spadek o 5).

6. Pekin również ucierpiał z powodu spadków na rynkach akcji. Liczba miliarderów: 55 (spadek o 2).

5. Londyn (Wielka Brytania) odnotował wzrost liczby miliarderów dzięki zmianom kursów walut. Liczba miliarderów: 65 (wzrost 3).

4. Mieszkający w Moskwie (Rosja) miliarderzy zyskali dzięki wzrostowi inwestycji i wyższym cenom ropy. Liczba miliarderów: 70 (wzrost o 1).

3. San Francisco (USA) plasuje się w czołówce dzięki dominacji w sektorze technologicznym. Liczba miliarderów: 75 (wzrost o 1).

2. Hongkong odnotował spory wzrost liczby miliarderów, mimo ciężkiego roku dla rynków w Azji. Liczba miliarderów: 87 (spadek o 6).

1. Nowy Jork (USA) jest jedynym miastem na świecie, w który mieszka ponad 100 miliarderów. Liczba miliarderów: 105 (wzrost o 2).

źródło: businessinsider.com.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Miasta miliarderów ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora